Rzeszów - Sobota, 28.03.2026
Reklama

500 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Dodano: 28.02.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Są różnej wielkości i koloru. Pluszowe misie, pieski, świnki, słoniki. Łączy je jedno - będą towarzyszyć dzieciom przewożonym karetkami. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiły pluszaki zebrane w ramach akcji zorganizowanej przez IKEA Kraków.

IKEA Kraków kolejny raz wsparła małych pacjentów Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Na ręce ratowników przekazano 500 zakupionych w IKEA pluszaków. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

„Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony IKEA Kraków i klientów sklepu. Dzięki Państwa pomocy w karetkach rzeszowskiego pogotowia nie zabraknie maskotek, które odgrywają bardzo ważną rolę przy udzielaniu pomocy najmłodszym pacjentom. Pluszaki są elementem wsparcia psychologicznego dla dzieci, pozwalają łagodzić stres i umożliwiają nawiązanie kontaktu z Zespołem Ratownictwa Medycznego” – powiedział dyrektor WSPR w Rzeszowie, Andrzej Kwiatkowski.
Reklama
Dzięki pluszakom dzieci czują się bezpieczniej i są w stanie odwrócić swoją uwagę od bólu czy nieprzyjemnych zabiegów. Pluszowi przyjaciele odgrywają ogromnie ważną rolę podczas pobytu dziecka w szpitalu. Sprawiają, że leczenie staje się znośniejsze i zaciera złe wspomnienia związane z wypadkiem. Co ważne, po zakończeniu leczenia każdy maluch zabiera swojego pluszowego towarzysza do domu.

Akcja zbierania pluszaków trwała od początku listopada 2018 roku do 5 stycznia br. Aby wziąć w niej udział, wystarczyło wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. Zbiórka jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zdemontowano inteligentną wiatę przystankową przy ul. Lisa Kuli. Powróci za kilka dni

RZESZÓW. Wiata będzie prezentowana podczas targów Smart City Expo. Zastąpi ją tymczasowy przystanek.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2021

RZESZÓW. Podczas XVI edycji konkursu Lodołamacze 2021 Uniwersytet Rzeszowski został dwukrotnie nagrodzony. Laureaci konkursu to pracodawcy przełamujący stereotypy i uprzedzenia wobec osób z niepełnosprawnościami.

Rzeszów

Rusza kolejna edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VIII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”.

Rzeszów

Rzeszów ma już trzecią kładkę rowerową

RZESZÓW. ​Dobre wieści dla rzeszowskich rowerzystów. Od dzisiaj mogą już oni korzystać z nowej rowerowej kładki, która powstała przy moście Narutowicza.

Rzeszów

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

Rzeszów

Oto koncepcja nowego dworca PKS w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt przygotowała pracownia MWM Architekci.

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Reklama