Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

Dodano: 27.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, w piątek doszło do trzech wypadków, w sobotę do kolejnych trzech. Niedziela upłynęła spokojnie, funkcjonariusze nie odnotowali żadnego poważnego zdarzenia drogowego. W ciągu trzech dni wpłynęło 45 zgłoszeń dotyczących kolizji drogowych.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek po godz. 10.30 na al. Sikorskiego w Rzeszowie. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia sześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Po godz. 19:00 na tej samej ulicy zderzyły się cztery pojazdy. Z ustaleń policji wynika, że 19-letni kierowca seata jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Tyczyna, najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył toyoty. Toyota siłą odrzutu uderzyła w citroena, a ten w forda. W zdarzeniu ranne zostały dwie osoby: 44-letni kierujący toyotą oraz jego 29-letni pasażer. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Kilkadziesiąt minut później, przed godz. 20.30 doszło do wypadku Niechobrzu. 58-letni kierowca samochodu marki kia, jadąc w kierunku Przedmieścia Czudeckiego, na łuku stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni do przydrożnego lasu. 61-letnia pasażerka auta została ranna i przetransportowana karetką pogotowia do szpitala.

Reklama

W sobotę, tuż po północy w Budach Głogowskich kierujący skodą, na ul. Cegielnianej, na prostym odcinku jezdni zjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia, na fotelu pasażera ujawnili 28-latka, który zaprzeczał, że to on kierował, tylko nieznana mu osoba. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Ustalili, że był pijany, miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny sobotni wypadek miał miejsce około godz. 12:00 na al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-letnia kierująca audi, jadąc w kierunku ul. Lwowskiej, najprawdopodobniej najechała na tył jadącego przed nią opla. W wyniku zdarzenia 58-letnia kierująca oplem wymagała pomocy medycznej i trafiła do szpitala.

Z kolei po godz. 13:00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Malawie. 25-letni kierowca opla, jadąc w kierunku Woli Rafałowskiej, wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie o ruchu kierowanym i zderzył się z ciężarową scanią z naczepą. Młody kierowca opla z obrażeniami trafił do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później doszło do wypadku w Stobiernej. 41-letnia kobieta jadąc samochodem marki bmw w kierunku Sokołowa Małopolskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzyła w skodę octavia, która była w trakcie hamowania przed pojazdami stojącymi na jezdni. W wyniku uderzenia skoda siłą odrzutu została przemieszczona na hyundaia. W zdarzeniu ucierpiał 26-letni kierujący skodą. Poszkodowany karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ukradł alkohol, zaatakował sprzedawcę i uszkodził samochód. Został aresztowany

RZESZÓW. 30-letni mieszkaniec Rzeszowa najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Rzeszów

Więcej miejsc w rzeszowskich żłobkach. Otwarto nową filię "Calineczki"

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach. Na os. Budziwój powstała też nowa filia żłobka „Calineczka”, która przyjmie 25 dzieci. To inwestycja sfinansowana zarówno ze środków własnych miasta jak...

Rzeszów

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak pojadą autobusy?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Reklama