Rzeszów - Poniedziałek, 27.07.2026
Reklama

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w siedzibie Urzędu Miejskiego w Głogowie Małopolskim. Po godz. 15:00 na Policję wpłynęło zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który przebywa na terenie urzędu. Na miejsce skierowano patrol policji.

Funkcjonariusze zastali burmistrza, pracowniczkę urzędu oraz wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę. Jak ustalili mundurowi, 60-latek przyszedł do urzędu i wywołał awanturę. W jej trakcie obrażał urzędniczkę używając wulgarnych słów. - Zarówno ona, jak i postronni petenci próbowali uspokoić awanturnika, jednak bez powodzenia. Kiedy pracownicy urzędu poprosili o pomoc burmistrza, agresja 60-latka skupiła się na nim. Oprócz niewybrednych porównań i epitetów, burmistrz usłyszał też pod swoim adresem groźby pozbawienia życia, które awanturnik powtarzał kilka razy – informuje KMP w Rzeszowie.

Reklama

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,5 promila w organizmie. 60-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, następnego dnia mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył znieważenia burmistrza i urzędniczki słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych, a drugi groźby karalnej adresowanej do burmistrza.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zastosował wobec 60-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

8 kierunków letnich Ryanair z lotniska w Jasionce, w tym nowa trasa do Alicante

RZESZÓW/JASIONKA. Ryanair ogłosił rozkład lotów z podrzeszowskiego lotniska na sezon letni 2024. Wśród ośmiu destynacji, jest nowy kierunek - to słoneczne Alicante we wschodniej Hiszpanii. Nie zabrakło również popularnych tras takich jak...

Rzeszów

RzeszówToMy. W lutym dwa spotkania z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. W tym miesiącu odbędą się dwa spotkania Prezydenta Miasta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMy. Podczas spotkań poruszane będą tematy zrealizowanych inwestycji, bieżących sprawy dotyczących osiedli oraz planów na przyszłość.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Matysowskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje ulicę Matysowską na os. Matysówka na odcinku od skrzyżowania z ul. Pienińską do granicy Rzeszowa i gminy Chmielnik.

Rzeszów

Jolanta Kaźmierczak nie jest już zastępcą Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przyjął rezygnację Jolanty Kaźmierczak z funkcji zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa z dniem 14 lutego 2024 r. Wiceprezydentem Rzeszowa była od połowy 2021 roku.

Rzeszów

Wieczorny wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów

RZESZÓW. Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na al. Rejtana. Zderzyło się sześć samochodów. Utrudnienia w ruchu trwały do północy.

Rzeszów

Duże zainteresowanie budową nowego żłobka w Rzeszowie

RZESZÓW. Aż 8 firm chce wybudować nowy żłobek na osiedlu Drabinianka. Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, jaką miasto zarezerwowało na realizację tej inwestycji.

Rzeszów

Oddział chirurgii w Szpitalu Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje, a następnie wyremontuje Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie oferty do 23 lutego.

Rzeszów

W rzece Przyrwa znaleziono zwłoki mężczyzny. To 47-letni mieszkaniec Rzeszowa

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w rzece Przyrwa w rejonie ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka.

Reklama