Rzeszów - Środa, 28.01.2026
Reklama

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w siedzibie Urzędu Miejskiego w Głogowie Małopolskim. Po godz. 15:00 na Policję wpłynęło zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który przebywa na terenie urzędu. Na miejsce skierowano patrol policji.

Funkcjonariusze zastali burmistrza, pracowniczkę urzędu oraz wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę. Jak ustalili mundurowi, 60-latek przyszedł do urzędu i wywołał awanturę. W jej trakcie obrażał urzędniczkę używając wulgarnych słów. - Zarówno ona, jak i postronni petenci próbowali uspokoić awanturnika, jednak bez powodzenia. Kiedy pracownicy urzędu poprosili o pomoc burmistrza, agresja 60-latka skupiła się na nim. Oprócz niewybrednych porównań i epitetów, burmistrz usłyszał też pod swoim adresem groźby pozbawienia życia, które awanturnik powtarzał kilka razy – informuje KMP w Rzeszowie.

Reklama

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,5 promila w organizmie. 60-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, następnego dnia mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył znieważenia burmistrza i urzędniczki słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych, a drugi groźby karalnej adresowanej do burmistrza.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zastosował wobec 60-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Rzeszów

Będzie rozbudowa ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg w związku z rozbudową ul. Myśliwskiej (os. Pogwizdów Nowy) na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

Rzeszów

Rzeszowskie Forum Zieleni. Rozmowy o studium i nowych inwestycjach

RZESZÓW. We wtorek w Urban Lab dyskutowano o zieleni, klimacie i krajobrazie miejskim. Powstaną nowe parki i ogrody działkowe.

Reklama