Rzeszów - Wtorek, 27.01.2026
Reklama

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w siedzibie Urzędu Miejskiego w Głogowie Małopolskim. Po godz. 15:00 na Policję wpłynęło zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który przebywa na terenie urzędu. Na miejsce skierowano patrol policji.

Funkcjonariusze zastali burmistrza, pracowniczkę urzędu oraz wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę. Jak ustalili mundurowi, 60-latek przyszedł do urzędu i wywołał awanturę. W jej trakcie obrażał urzędniczkę używając wulgarnych słów. - Zarówno ona, jak i postronni petenci próbowali uspokoić awanturnika, jednak bez powodzenia. Kiedy pracownicy urzędu poprosili o pomoc burmistrza, agresja 60-latka skupiła się na nim. Oprócz niewybrednych porównań i epitetów, burmistrz usłyszał też pod swoim adresem groźby pozbawienia życia, które awanturnik powtarzał kilka razy – informuje KMP w Rzeszowie.

Reklama

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,5 promila w organizmie. 60-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, następnego dnia mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył znieważenia burmistrza i urzędniczki słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych, a drugi groźby karalnej adresowanej do burmistrza.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zastosował wobec 60-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa odsłona Rzeszowskich Piwnic dopiero w przyszłym roku

RZESZÓW. Kilka miesięcy dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Rzeszowa i turyści, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w nowej, interaktywnej odsłonie. Pandemia opóźniła zakończenie inwestycji.

Rzeszów

Dziś protest taksówkarzy w Rzeszowie. Kilkadziesiąt samochodów przejedzie ulicami miasta

RZESZÓW. Przejazd kolumny taksówek rozpocznie się o godz. 17:00.

Rzeszów

Kierowca audi pędził ul. Krakowską ponad 140 km/h

RZESZÓW. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę audi, który pędził ul. Krakowską z prędkością 142 km/h. 40-latka ukarano mandatem i 10 punktami karnymi. Stracił również prawo jazdy.

Rzeszów

Szpital tymczasowy w Rzeszowie już wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

RZESZÓW. Placówka powstaje przy szpitalu MSWiA w Rzeszowie i będzie w stanie przyjąć docelowo 160 pacjentów z Covid-19.

Rzeszów

Trwa rozbudowa budynku głównego Uniwersytetu Rzeszowskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W ramach inwestycji powstanie, m.in. nowa kondygnacja i sala senatu. Roboty idą zgodnie z planem.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek szpitala przy ul. Szopena

RZESZÓW. W pawilonie mieści się Klinika Hematologii i Klinika Nefrologii ze Stacją Dializ. Wartość inwestycji to 55 mln zł.

Rzeszów

Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało działkę pod Sąd Okręgowy. Miasto przejmie Zamek

RZESZÓW. Podpisano akt notarialny w sprawie przekazania działki pod budowę budynku Sądu Okręgowego. Miasto przejmie w zamian Zamek Lubomirskich na cele kultury.

Rzeszów

W "Dworzysku" powstanie nowoczesny terminal DB Schenker

RZESZÓW. Na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” powstanie nowoczesny terminal przeładunkowy firmy DB Schenker o powierzchni 6000 mkw. Wartość inwestycji to ok 50 mln zł.

Reklama