Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w siedzibie Urzędu Miejskiego w Głogowie Małopolskim. Po godz. 15:00 na Policję wpłynęło zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który przebywa na terenie urzędu. Na miejsce skierowano patrol policji.

Funkcjonariusze zastali burmistrza, pracowniczkę urzędu oraz wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę. Jak ustalili mundurowi, 60-latek przyszedł do urzędu i wywołał awanturę. W jej trakcie obrażał urzędniczkę używając wulgarnych słów. - Zarówno ona, jak i postronni petenci próbowali uspokoić awanturnika, jednak bez powodzenia. Kiedy pracownicy urzędu poprosili o pomoc burmistrza, agresja 60-latka skupiła się na nim. Oprócz niewybrednych porównań i epitetów, burmistrz usłyszał też pod swoim adresem groźby pozbawienia życia, które awanturnik powtarzał kilka razy – informuje KMP w Rzeszowie.

Reklama

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,5 promila w organizmie. 60-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, następnego dnia mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył znieważenia burmistrza i urzędniczki słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych, a drugi groźby karalnej adresowanej do burmistrza.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zastosował wobec 60-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła internetowa rekrutacja do szkół średnich w Rzeszowie

RZESZÓW. Rejestracja kandydatów potrwa do 19 czerwca 2019 r.

Rzeszów

W Dolinie Lotniczej powstanie duży park magazynowy. Zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób

RZESZÓW. Łączna powierzchnia dwóch budynków wynosić będzie ok. 56 000 mkw.

Rzeszów

Zaginął 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Nie ma z nim kontaktu od 9 maja

RZESZÓW. Zaginiony Artur Dusza 9 maja br. około godz. 11, wyszedł z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej polecą do USA. Wezmą udział w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. W sumie w zawodach weźmie udział 36 zespołów z 10 krajów świata.

Rzeszów

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

RZESZÓW. Do przetargu zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą.

Rzeszów

Dyrektor ZTM-u: Doszło do pobicia kontrolera biletu. Policja: żadnego pobicia nie było

RZESZÓW. Cała akcja miała miejsce w autobusie nr 56, ok. godz. 1.20 w nocy.

Rzeszów

Przenośmy butelkomat w Rzeszowie? Jeden z radnych chce oddać część diety na wypłacane środki

RZESZÓW. Pomysł inspirowany był przyjętym przez radnych Krakowa programem „Kraków bez plastiku”.

Reklama