Reklama

Aktualności Rzeszów

60 nowych autobusów przyjedzie do Rzeszowa. Wykonaniem zamówienia zajmie się Autosan

Dodano: 11.10.2019

60 nowych autobusów przyjedzie do Rzeszowa. Wykonaniem zamówienia zajmie się Autosan - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W przetargu wzięły udział trzy firmy. Na dostarczenie autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym miasto wyda 81 mln zł. Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r.

W maju br. ogłoszono przetarg na dostawę miejskich autobusów. Zamówienie dotyczyło dostarczenia do Rzeszowa 40 szt. nowoczesnych, ekologicznych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym z opcją zwiększenia ich ilości o kolejne 20 szt.

Do przetargu wystartowały trzy firmy: Autosan sp. z o.o. – oferujący cene brutto 54,7 mln zł, Man Truck & Bus Polska sp. z o.o. – oferujący cenę brutto 79,2 mln zł oraz Solaris Bus & Coach S.A. z  ofertą na 64,5 mln zł. Przypomnijmy, że prezentowane oferty dotyczą jedynie 40 autobusów. Na realizację zamówienia podstawowego miasto planowało przeznaczyć 56 mln zł.

„W wyniku przeprowadzonego postępowania wykonawcą, który spełnił warunki udziału w postępowaniu, nie podlega wykluczeniu i w wyniku badania i oceny jego oferta uzyskała największą liczbę punktów jest Autosan sp. z o.o.” – informuje Magdalena Grodzka z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.REKLAMA

Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana na przełomie listopada i grudnia br. Kolejną ważną informacją jest dofinansowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 (kwota dofinasowania wynosi 56 mln zł), w związku z czym możliwe jest skorzystanie z dodatkowej opcji rozszerzającej zamówienie z 40 do 60 autobusów zasilanych CNG.

Za dostarczenie wszystkich autobusów Autosan otrzyma łącznie 81 mln zł. Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r. Zakończenie dostaw planowane jest na rok 2021.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miast...

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku - Aktualności Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku. ...

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu....

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji. ...

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci - Aktualności Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem