Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

670-lecie lokacji miasta Rzeszowa. Od dziś dostępne bezpłatne zaproszenia

Dodano: 09.01.2024 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 18 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego odbędzie się uroczystość 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Stałym punktem programu jest ceremonia nadania tytułów: Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa oraz Zasłużonego dla Miasta Rzeszowa dla osób z różnych sfer życia społecznego. Po tej części uroczystości odbędzie się część artystyczna z udziałem: Ani Rusowicz i Mateusza Ziółko pod kierownictwem muzycznym rzeszowianina, kompozytora, aranżera i pedagoga Krzysztofa Mroziaka, z orkiestrą w składzie:
  • Paweł Wilczyński – gitara
  • Marcin Jadach – bas
  • Piotr Budniak – perkusja
  • Rafał Gańko – trąbka
  • Jarosław Bothur – saksofon
  • Krzysztof Mroziak – instrumenty klawiszowe
  • Kwartet smyczkowy Lejdis Quartet
  • Sylwester Malinowski – instrumenty perkusyjne
  • Ewa Siembida-Jachym – wokal
  • Ewa Niewdana-Hady – wokal
  • Sylwia Łyko – wokal 

Podczas wydarzenia usłyszymy znane utwory wybitnych artystów związanych z Rzeszowem, m.in. Tadeusza Nalepy, Miry Kubańskiej, Stana Borysa czy Wojciech Kilara.
 
Reklama
Wydarzenie poprowadzą Adam Głaczyński i Łukasz Błąd.
 

Bezpłatne wejściówki dostępne od 9 stycznia

Na uroczystość 670-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa obowiązują bezpłatne wejściówki. Zaproszenia będzie można odbierać od wtorku, 9 stycznia od godziny 12:00 stacjonarnie w Rzeszowskich Piwnicach lub on-line na stronie internetowej Estrady Rzeszowskiej. Poza wejściówkami na salę główną, dostępne będą też bilety na salę kameralną, gdzie na dużym ekranie będzie wyświetlana transmisja z uroczystości. ( Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki )
 
19 stycznia 1354 roku król Kazimierz Wielki podarował nasze miasto dyplomacie i rycerzowi, swojemu bliskiemu współpracownikowi Janowi Pakosławicowi, który przyjął nazwisko Rzeszowski. Od tego czasu zaczęła się historia Miasta Rzeszów, która trwa do dziś. W tym roku obchodzimy 670. jubileusz.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki w zalewie nad Wisłokiem. Policja ustala tożsamość

RZESZÓW. Policjanci i prokurator pracują na miejscu znalezienia ludzkich zwłok w rejonie zalewu nad Wisłokiem. Prawdopodobnie to ciało mężczyzny.

Rzeszów

20-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego piwnicy funkcjonariusze znaleźli ponad 50 g suszu marihuany.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

RZESZÓW. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom. 

Rzeszów

Będą podwyżki dla urzędników miejskich?

RZESZÓW. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszony został temat podwyżek dla zarabiających najniższą krajową rzeszowskich pracowników samorządowych. Szczególną uwagę zwrócono na płace pracowników żłobków.

Rzeszów

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW. ZTM uruchomi dziesięć specjalnych linii autobusowych. Większość połączeń będzie odbywać się co 20 minut.

Rzeszów

35 mln dla Rzeszowa w ramach Polskiego Ładu

RZESZÓW. Przebudowa ul. Warszawskiej oraz termomodernizacja budynków przedszkolnych i szkolnych to inwestycje, jakie powstaną za 35 mln zł, które Rzeszów otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Reklama