Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

670-lecie lokacji miasta Rzeszowa. Od dziś dostępne bezpłatne zaproszenia

Dodano: 09.01.2024 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 18 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego odbędzie się uroczystość 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Stałym punktem programu jest ceremonia nadania tytułów: Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa oraz Zasłużonego dla Miasta Rzeszowa dla osób z różnych sfer życia społecznego. Po tej części uroczystości odbędzie się część artystyczna z udziałem: Ani Rusowicz i Mateusza Ziółko pod kierownictwem muzycznym rzeszowianina, kompozytora, aranżera i pedagoga Krzysztofa Mroziaka, z orkiestrą w składzie:
  • Paweł Wilczyński – gitara
  • Marcin Jadach – bas
  • Piotr Budniak – perkusja
  • Rafał Gańko – trąbka
  • Jarosław Bothur – saksofon
  • Krzysztof Mroziak – instrumenty klawiszowe
  • Kwartet smyczkowy Lejdis Quartet
  • Sylwester Malinowski – instrumenty perkusyjne
  • Ewa Siembida-Jachym – wokal
  • Ewa Niewdana-Hady – wokal
  • Sylwia Łyko – wokal 

Podczas wydarzenia usłyszymy znane utwory wybitnych artystów związanych z Rzeszowem, m.in. Tadeusza Nalepy, Miry Kubańskiej, Stana Borysa czy Wojciech Kilara.
 
Reklama
Wydarzenie poprowadzą Adam Głaczyński i Łukasz Błąd.
 

Bezpłatne wejściówki dostępne od 9 stycznia

Na uroczystość 670-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa obowiązują bezpłatne wejściówki. Zaproszenia będzie można odbierać od wtorku, 9 stycznia od godziny 12:00 stacjonarnie w Rzeszowskich Piwnicach lub on-line na stronie internetowej Estrady Rzeszowskiej. Poza wejściówkami na salę główną, dostępne będą też bilety na salę kameralną, gdzie na dużym ekranie będzie wyświetlana transmisja z uroczystości. ( Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki )
 
19 stycznia 1354 roku król Kazimierz Wielki podarował nasze miasto dyplomacie i rycerzowi, swojemu bliskiemu współpracownikowi Janowi Pakosławicowi, który przyjął nazwisko Rzeszowski. Od tego czasu zaczęła się historia Miasta Rzeszów, która trwa do dziś. W tym roku obchodzimy 670. jubileusz.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Rzeszów

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Rzeszów

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Rzeszów

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. 

Reklama