Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

7 kwietnia startuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. To pierwsza z trzech imprez cyklu

Dodano: 27.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 12. PKO Półmaraton Rzeszowski jest pierwszą z trzech imprez z cyklu PKO Rzeszów Biega. Pierwsze zawody rozpoczną się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 10:00. W trakcie akcji trwać będzie akcja charytatywna „biegnę dla Artura”.

Trasa półmaratonu będzie prowadziła przez centrum Rzeszowa. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańską, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski oraz Zamkowy. Start i meta znajdować się będą w Centrum Handlowym Millenium Hall.

„Biegi w Rzeszowie na stałe wpisały się już w kalendarz biegowy PKO Banku Polskiego. Zeszłoroczny PKO Półmaraton Rzeszowski cieszył się dużym powodzeniem i jestem pewien, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcam nie tylko do udziału w biegu, ale również do kibicowania wszystkim zawodnikom” – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego.

W ubiegłorocznym PKO Półmaratonie Rzeszowskim został pobity rekord – w biegu udział wzięło ok. 1500 osób. Dwa pierwsze miejsca na podium zajęli Kenijczycy – Bernard Muinde Matheka osiągając czas 1:06:29 oraz Abel Kibet Rop z wynikiem 1:08:06. Trzeci był Polak – Paweł Ochal, który pokonał dystans w czasie 1:08:38.

Dodatkowe atrakcje

W trakcie imprezy będzie można spotkać Ambasadorów programu biegowego „PKO Biegajmy Razem” Karolinę Gorczycę oraz Pawła Januszewskiego. Na Rynku koło Studni powstanie strefa kibicowania, gdzie publiczność będzie mogła dopingować zawodników wraz z zespołem bębniarskim i zagrzewającym do biegania Krzysztofem Łoniewskim, dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia i współprowadzącym audycję Biegam, bo lubię.
Reklama
Na dziedzińcu C.H. Millenium Hall w okolicach mety będzie także strefa pierwszej pomocy, gdzie wykwalifikowani ratownicy pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci będą mogły poznać duże maskotki Banku – Żyrafę i Pancernika.

„biegnę dla Artura”

Podczas 12. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej na rzecz 13-letniego Artura. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Artura” i dotrzeć z nią do mety.

Chłopiec cierpi na rzadką chorobę – Zespół Arnolda Chiariego, który wywołując silne bóle głowy, omdlenia, problemy ze wzrokiem i słuchem, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Choroba postępuje i niezbędna jest specjalistyczna operacja, na którą zbierane są środki.

Artur jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą". Do akcji charytatywnej mogą dołączyć wszyscy biegacze. Kartki akcji „biegnę dla Artura” będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz chce budować swoją spalarnię odpadów. Jest wniosek do marszałka

RZESZÓW. Miasto planuje za ok. 300-350 mln zł zbudować swoją własną spalarnie odpadów. 

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego ws. śmierci 70-latka w Głogowie Młp.

GŁOGÓW MŁP. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wczoraj w nocy w Krakowie.

Rzeszów

Przetarg dot. połączenia Al. Kopisto z ul Wierzbową już w lutym?

RZESZÓW. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów.

Rzeszów

Rewitalizacja ul. Grunwaldzkiej może się rozpocząć już na wiosnę

RZESZÓW. W ratuszu słyszymy, że dokumentacja projektowa na rewitalizację ul. Grunwaldzkiej jest gotowa. Inwestycja może ruszyć już w marcu.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki 70-latka. Prokuratura: „Mamy do czynienia najprawdopodobniej z zabójstwem”

GŁOGÓW MŁP. Niewykluczone, że do śmierci 70-latka mogły przyczynić się osoby trzecie.

Rzeszów

Malują usta na różowo, by walczyć z rakiem. Już niebawem Pink Lips Project

RZESZÓW. Kobiety będą miały szansę uczestniczyć w evencie profilaktyczno-edukacyjnym organizowanym w Galerii Rzeszów 25 stycznia w godzinach 12:00-16:00.

Rzeszów

Wzrosną ceny za odbiór śmieci w Rzeszowie. W środę sesja nadzwyczajna

RZESZÓW. Radni w środę zajmą się m.in. projektem uchwały ustalającym nowy cennik za odbiór odpadów.

Reklama