Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

78 zarzutów usłyszały trzy osoby podejrzane o wyłudzenia telefonów komórkowych

Dodano: 05.09.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzenie telefonów komórkowych oraz usług telekomunikacyjnych od jednego z operatorów. Podejrzani zawierali umowy, na podstawie których uzyskiwali drogie aparaty telefoniczne. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Nad sprawą wyłudzeń telefonów komórkowych i usług telekomunikacyjnych na szkodę jednego z operatorów, od kilku miesięcy pracowali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Jak ustalili, podejrzani działając wspólnie, zawierali z operatorem umowy na usługi telekomunikacyjne. Na podstawie umów uzyskiwali drogie aparaty telefoniczne w promocyjnej cenie. Z przyjętych zobowiązań nie wywiązywali się, a telefony sprzedawali.

W środę policjanci zatrzymali na gorącym uczynku troje podejrzanych. To 33-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, 39-letni mężczyzna i 19-letnia kobieta, oboje mieszkający w Rzeszowie. Z ustaleń policjantów wynika, że 39-latek i 19-latka byli właścicielami kilku firm. Jednak z tych firm nie prowadziła faktycznej działalności gospodarczej. 33-latek, który był przedstawicielem operatora, zawierał z nimi umowy, mimo że miał świadomość, iż zobowiązania z nich wynikające nie będą regulowane. Proceder trwał od września 2017 roku i naraził operatora na straty niemal 800 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część wyłudzonych telefonów o wartości 36 tys. złotych.
Reklama
Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili zatrzymanym łącznie 78 zarzutów oszustwa. 39-latek usłyszał 39 zarzutów, 37 zarzutów przedstawiono 33-latkowi, a kobieta usłyszała 2 zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych mężczyzn aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i w piątek zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie nowa ścieżka rowerowa. Połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reklama