Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

78 zarzutów usłyszały trzy osoby podejrzane o wyłudzenia telefonów komórkowych

Dodano: 05.09.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzenie telefonów komórkowych oraz usług telekomunikacyjnych od jednego z operatorów. Podejrzani zawierali umowy, na podstawie których uzyskiwali drogie aparaty telefoniczne. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Nad sprawą wyłudzeń telefonów komórkowych i usług telekomunikacyjnych na szkodę jednego z operatorów, od kilku miesięcy pracowali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Jak ustalili, podejrzani działając wspólnie, zawierali z operatorem umowy na usługi telekomunikacyjne. Na podstawie umów uzyskiwali drogie aparaty telefoniczne w promocyjnej cenie. Z przyjętych zobowiązań nie wywiązywali się, a telefony sprzedawali.

W środę policjanci zatrzymali na gorącym uczynku troje podejrzanych. To 33-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, 39-letni mężczyzna i 19-letnia kobieta, oboje mieszkający w Rzeszowie. Z ustaleń policjantów wynika, że 39-latek i 19-latka byli właścicielami kilku firm. Jednak z tych firm nie prowadziła faktycznej działalności gospodarczej. 33-latek, który był przedstawicielem operatora, zawierał z nimi umowy, mimo że miał świadomość, iż zobowiązania z nich wynikające nie będą regulowane. Proceder trwał od września 2017 roku i naraził operatora na straty niemal 800 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część wyłudzonych telefonów o wartości 36 tys. złotych.
Reklama
Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili zatrzymanym łącznie 78 zarzutów oszustwa. 39-latek usłyszał 39 zarzutów, 37 zarzutów przedstawiono 33-latkowi, a kobieta usłyszała 2 zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych mężczyzn aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i w piątek zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Burzą starą halę sportową przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa

RZESZÓW. Prace przy wyburzeniu potrwają do końca czerwca.

Rzeszów

Docieplą przedszkola i szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację sześciu budynków przedszkoli i szkół w Rzeszowie. Poza ociepleniem ścian zaplanowano tu także inne roboty budowlane.

Rzeszów

Nowe autobusy MKS Rzeszów

​RZESZÓW. Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zakupił 3 nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy od firmy Busimport.

Rzeszów

W poniedziałek zostanie uruchomiony punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Stałym miejscem kontroli będzie parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zaprasza na sadzenie drzew i piknik w Parku Papieskim

RZESZÓW. Będzie to pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się nasadzanie dużych drzew

RZESZÓW. W tym roku w stolicy Podkarpacia przybędzie ponad 1300 nowych drzew. 

Rzeszów

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy w nowej lokalizacji

RZESZÓW. Od 4 czerwca przy ulicy Grottgera 22 zacznie działać nowy punkt pomocy obywatelom Ukrainy. Urząd Miasta Rzeszowa przeniesie go tutaj z dworca PKP, który wraz z otoczeniem jest aktualnie modernizowany.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 13, 17, 34, 35 oraz 52.

Reklama