Reklama

Aktualności Rzeszów

8,7 mln zł na rozbudowę systemu strefy płatnego parkowania to za mało?

Dodano: 16.07.2019

8,7 mln zł na rozbudowę systemu strefy płatnego parkowania to za mało? - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Ratusz chciał m.in. zainstalować 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych. Rzeczywistość po raz kolejny pokazała, że warunki finansowe miasta odbiegają od wyceny wykonawców.

Docelowo rozbudowa systemu do obsługi strefy płatnego parkowania służyć ma do opomiarowania liczby miejsc parkingowych w mieście. Zadania jakie stoją przed przyszłym wykonawcą wiążą się z przeprowadzeniem analizy oraz uruchomieniem systemu. Do realizacji celu potrzebna będzie instalacja 338 kamer, których zadaniem będzie monitoring 2200 miejsc parkingowych.

Planowane jest również stworzenie aplikacji mobilnej dla mieszkańców, gdzie znajdziemy informacje o zajętych miejscach w stosunku do wszystkich miejsc dostępnych, informację o stanie miejsc parkingowych zwizualizowanych na podkładzie mapowym, informację o statusie kamer (online/offline) na podkładzie mapowym oraz moduł zarządzania informacjami wyświetlanymi na tablicach zmiennej treści.

Kamery miałyby się znaleźć na 57 ulicach miasta, to m.in. strefy płatnego parkowania przy ul. Szopena, Sobieskiego, Słowackiego, Piłsudskiego, Naruszewicza, Lubomirskich, Mickiewicza, Lisa-Kuli, Langiewicza, Kopernika, Jałowego, Jagiellońskiej, Grottgera, Cieplińskiego, Chrzanowskiej oraz Asnyka.

Warto wspomnieć, że dodatkowymi celami inwestycji jest usprawnienie pracy służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg oraz przyśpieszenie reakcji na zdarzenia losowe, jakim mogą być m.in. wypadki drogowe. Dodatkowym atutem jest też fakt, że nowy system pozwoli zmniejszyć ilość aktów wandalizmu, w których sprawcy uchodzą bezkarnie. Co ważne, system może również pomóc w walce z kierowcami parkującymi w miejscach niedozwolonych, jak np. na ścieżkach rowerowych, co ostatnimi czasu zdarza się dość często.REKLAMA

Poza tym wybudowanych zostanie dodatkowych 10 tablic zmiennej treści, których zadaniem będzie wyświetlanie informacji o stanie zajętości miejsc parkingowych. Pracę nad wprowadzeniem w życie wszystkich powyższych nowości mają zostać zakończone do 16 listopada 2020 roku, jednak w obliczu ofert wykonawców ten termin może ulec zmianie.

Początkiem lipca Ratusz poznał oferty wykonawców zainteresowanych rozbudową systemu strefy płatnego parkowania. Zgłosiły się dwie firmy, jednak żadna z nich nie spełnia warunków finansowych miasta, które na inwestycje zarezerwowało 8,7 mln zł. Najbliżej wymaganiom miasta jest firma Asseco Data System z ofertą na 14,6 mln zł.

„Na pewno nie będzie rozstrzygnięcia. Przetarg zostanie powtórzony” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

17.07.2019 14:03:58

~Andrzej Nowak

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”? - Aktualności Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020. ...

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO] - Aktualności Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. ...

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem - Aktualności Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestęp...

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego - Aktualności Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00. ...

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU - Aktualności Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem