Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

8 nowych ambulansów dla pogotowia

Dodano: /

fot. Krzysztof Witek / Biuro prasowe UMWP
fot. Krzysztof Witek / Biuro prasowe UMWP

RZESZÓW. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiło osiem nowoczesnych ambulansów. Wsparcia finansowego na zakup pojazdów udzieliło Województwo Podkarpackie.

Uroczyste przekazanie ostatnich czterech pojazdów z udziałem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Dyrektora WSPR Andrzeja Kwiatkowskiego odbyło w poniedziałek..

„Zakup nowoczesnych karetek dla pogotowia to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców Podkarpacia, ale również polepszenie komfortu pracy ratowników, lekarzy i pielęgniarek. Oddając te pojazdy składam też podziękowania Panu Dyrektorowi za efektywną pracę na rzecz zdrowia pacjentów” – mówił Marszałek Władysław Ortyl.

Reklama

Pięć z nowych pojazdów sfinansowano z dotacji województwa, która wyniosła 3 563 550 zł. Pozostałe trzy WSPR zakupiła z własnych środków (2 332 758,27 zł). Ambulane zostały wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym zaawansowane defibrylatory oraz urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, co umożliwia skuteczną pomoc w sytuacjach zagrożenia życia. Dodatkowo ambulansy wyposażono w nowoczesne nosze i krzesełka transportowe.

Nowe karetki będą obsługiwać Zespoły Ratownictwa Medycznego w Nisku oraz w trzech lokalizacjach w Rzeszowie. Wcześniej, w październiku, cztery inne pojazdy trafiły do Sokołowa Małopolskiego, Leżajska, Łańcuta i Pilzna.

Od stycznia 2025 roku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego planuje rozszerzyć swoją działalność. Uruchomione zostaną dwa nowe zespoły w gminach Jarocin i Głogów Małopolski.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Punkt dla uchodźców przy ul. Langiewicza 15 będzie otwarty 7 dni w tygodniu

RZESZÓW. W środę, 16 marca przy ul. Langiewicza 15 uruchomiony został specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy otrzymują m.in. numery PESEL. Punkt będzie działał przez wszystkie dni tygodnia,...

Rzeszów

Świadczenia dla uchodźców z Ukrainy. Nabór wniosków od 16 marca

RZESZÓW. Od środy (16.03) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie będzie przyjmował wnioski od uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, 75-letni rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Reklama