Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

8 nowych ambulansów dla pogotowia

Dodano: /

fot. Krzysztof Witek / Biuro prasowe UMWP
fot. Krzysztof Witek / Biuro prasowe UMWP

RZESZÓW. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiło osiem nowoczesnych ambulansów. Wsparcia finansowego na zakup pojazdów udzieliło Województwo Podkarpackie.

Uroczyste przekazanie ostatnich czterech pojazdów z udziałem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Dyrektora WSPR Andrzeja Kwiatkowskiego odbyło w poniedziałek..

„Zakup nowoczesnych karetek dla pogotowia to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców Podkarpacia, ale również polepszenie komfortu pracy ratowników, lekarzy i pielęgniarek. Oddając te pojazdy składam też podziękowania Panu Dyrektorowi za efektywną pracę na rzecz zdrowia pacjentów” – mówił Marszałek Władysław Ortyl.

Reklama

Pięć z nowych pojazdów sfinansowano z dotacji województwa, która wyniosła 3 563 550 zł. Pozostałe trzy WSPR zakupiła z własnych środków (2 332 758,27 zł). Ambulane zostały wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym zaawansowane defibrylatory oraz urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, co umożliwia skuteczną pomoc w sytuacjach zagrożenia życia. Dodatkowo ambulansy wyposażono w nowoczesne nosze i krzesełka transportowe.

Nowe karetki będą obsługiwać Zespoły Ratownictwa Medycznego w Nisku oraz w trzech lokalizacjach w Rzeszowie. Wcześniej, w październiku, cztery inne pojazdy trafiły do Sokołowa Małopolskiego, Leżajska, Łańcuta i Pilzna.

Od stycznia 2025 roku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego planuje rozszerzyć swoją działalność. Uruchomione zostaną dwa nowe zespoły w gminach Jarocin i Głogów Małopolski.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Rzeszów

Paczki nielegalnym tytoniem w garażu 67-latka z Rzeszowa

RZESZÓW. Wyroby nie miały polskich znaków akcyzy.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

RZESZÓW. Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami.

Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

RZESZÓW. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Rzeszów

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godzinie 11:00 w budynku Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia. 

Rzeszów

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Rzeszowie. W programie m.in. badania EKG i spirometria

RZESZÓW. W sobotę 16 listopada od godz. 9.00 do 13.00 w ZOZ nr 2 w Rzeszowie panowie będą mogli wykonać szereg bezpłatnych badań profilaktycznych.

Rzeszów

Ranking Europolis. Rzeszów na drugim miejscu wśród „Miast dla młodych”

RZESZÓW. Fundacja Schumana opublikowała Ranking Europolis. Zbadano atrakcyjność 66 polskich miast dla ich młodych mieszkańców. 

Reklama