RZESZÓW. W miniony weekend, w Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim policjanci interweniowali na miejscu 9 wypadków, w których rannych zostało 13 osób. Odnotowano również 29 kolizji drogowych.
Do pierwszego z wypadków doszło w piątek, przed godz. 7.30, w Mogielnicy. Z ustaleń policjantów wynika, że 42–letnia kierująca renaultem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzył a się z 46-letnim rowerzystą. Kierujący jednośladem trafił do szpitala.
Kolejne zdarzeni drogowe miało miejsce po godz. 10:00 w Niechobrzu. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów – forda i toyoty. 46-letni kierowca toyoty doznał obrażeń i trafił do szpitala.
Przed godz. 11:00 policjanci interweniowali w Łubnie, gdzie kierujący citroenem najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jadącego przed nim opla corsy. W wypadku rannych zostało 5 osób – obaj kierujący i trzy pasażerki opla.
Tego samego dnia, cztery godziny później na ul. Podgórskiej w Dynowie, 30–letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na asfalt doznając obrażeń.
Ostatni piątkowy wypadek miał miejsce przed godz. 20:00 w Kielnarowej. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Z ustaleń policjantów wynika, że 78–letni mężczyzna jadący pojazdem marki Santana w kierunku Borku, zderzył się czołowo z 30–letnim kierującym hondą. W tym zdarzeniu ucierpiał senior, który trafił do szpitala.
Do dwóch wypadków doszło w sobotę. Po godz. 17:00, na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, 16–letnia kierująca motocyklem marki Kawasaki, jadąc prawym pasem ruchu najprawdopodobniej najechała na tył pojazdu poprzedzającego volkswagen. Ranna motocyklistka z obrażeniami została przewieziona karetką do szpitala.
Dwie godziny później w Zaczerniu doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruch drogowego. 14–letni rowerzysta jadąc drogą wewnętrzną zderzył się z 7–letnim pieszym. W wyniku zdarzenia dziecko trafiło do szpitala.
W niedzielę po godz. 12:00 rzeszowscy policjanci interweniowali na miejscu wypadku w Borku Starym. Jak wstępnie ustalili, 25-letni kierujący toyotą, na łuku drogi w lewo, w trakcie wykonywania manewru wymijania zderzył się z 20–letnim kierującym oplem, który poruszał się z przeciwległego kierunku. Ranny 20–latek karetką pogotowia został przewieziony do szpitala
Z kolei około godz. 15.30, funkcjonariusze pracowali jeszcze na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ścieżce rowerowej na rzeszowskich Bulwarach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieustalony rowerzysta, jadąc ścieżką rowerową wzdłuż Wisłoka po zachodniej stronie rzeki - od zapory w kierunku Mostu Zamkowego - na wysokości posesji Hetmańska 69, na oznakowanym znakami poziomymi przejściu dla pieszych wjechał w 4-letnie dziecko. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.
Rzeszowscy policjanci poszukują świadków tego zdarzenia. Wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu, proszeni są o kontakt z dyżurnym miejskim tel. 47 821 33 11 lub 12 lub z dyspozytorem numeru alarmowego 112 lub mailowo na adres: kmp.rzeszow@rz.policja.gov.pl
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz