Reklama

Aktualności Rzeszów

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa

Dodano: 19.09.2019

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Gmina Rushmoore została kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa. Współpraca ma być ściśle związana z przemysłem lotniczym.

19 września w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę z 14-stym miastem partnerskim. Podczas uroczystości obecny był zarówno prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc jak i burmistrz Rushmoor Sue Carter. PO podpisaniu stosownych porozumień odbyło się również oficjalne odsłonięcie tablicy miasta, która już standardowo znajdzie się w podcieniach ratusza.

„Rushmoor jest miastem lotniczym i z całą pewnością współpraca z tym miastem przyniesie korzyści naszemu miastu, firmom, które tu produkują samoloty. Technologia w mieście pani burmistrz jest na bardzo wysokim poziomie i będzie chcieli z tych technologii korzystać. Bezwzględnie staramy się by wprowadzać nowości, nowe technologie, które ubogacają nasze miasta” – tłumaczył Tadeusz Ferenc.

Rushmoor to gmina w południowo-wschodniej Anglii, która obejmuje 2 bliźniacze miasta – Aldershot i Farnborough. Kontakty z Rushmoor, liczącym ok. 91 tys. osób, zostały nawiązane w grudniu 2018 r., podczas wizyty przedstawicieli Urzędu Miasta Rzeszowa w tym mieście. W trakcie wizyty odbyło się wiele spotkań z przedstawicielami lokalnych władz, instytucji przemysłu lotniczego i różnych grup społeczności lokalnej. Zaprezentowano również system szkolnictwa, m.in. nowoczesny obiekt edukacyjny, podobny do rzeszowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego.REKLAMA

„Bardzo dziękuje za ciepłe powitanie w Rzeszowie. To ogromna przyjemność, że jesteśmy tutaj z tej ważnej okazji dla naszych dwóch miast. Szczerze wierzę, że międzynarodowa kooperacja i porozumienie pomiędzy Rushmoor i Rzeszowem pozwoli na ustanowienie tego ważnego połączenia. Dziękuje za powitanie i gościnność” – mówiła Sue Carter.

Rushmoor, podobnie jak Rzeszów, jest ośrodkiem przemysłu lotniczego z siedzibą wielu firm lotniczych, m.in. BASE, Gulfstream czy Airbus oraz badań lotniczych. Miasto jest również miejscem organizacji międzynarodowych targów lotniczych „Farnborough International Airshow”, skupiających się na przemyśle lotniczym, zarówno cywilnym, jak i wojskowym, których historia sięga 1932 roku.  Targi przyciągają każdorazowo ponad 80 000 zwiedzających z ponad 100 krajów z całego świata. Farnborough Air Show 2018 gościło 79 spośród 100 czołowych firm branży, a suma zrealizowanych transakcji sięgnęła 192 miliardów dolarów.

Rushmoor jest również siedzibą ośrodka badań cywilnych katastrof lotniczych, należącego do Brytyjskiego Departamentu Transportu oraz miejscem ulokowania nowoczesnego lotniska biznesowego TAG London Farnborough Airport.  

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa - Aktualności Rzeszów - zdj. 1

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa - Aktualności Rzeszów - zdj. 2

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa - Aktualności Rzeszów - zdj. 3

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miast...

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku - Aktualności Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku. ...

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu....

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji. ...

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci - Aktualności Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem