Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

98 załóg zgłoszonych do Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego

Dodano: 31.07.2020 r.

fot. Łukasz Miklasiński / Materiały prasowe
fot. Łukasz Miklasiński / Materiały prasowe
98 załóg - 82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier - znalazło się na opublikowanych w środę listach zgłoszeń do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, inauguracyjnej rundy sezonu RSMP 2020.

67 zawodników zgłosiło się do rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 28 do Rajdowych Mistrzostw Słowacji, 24 do Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej, a 16 do MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na trasie zawodów zobaczymy aż 15 samochodów grupy R5/Rally2.

Jedynkę na swoje auto naklei Fin Jari Huttunen (Hyundai i20). Z dwójką pojedzie Mistrz Polski sprzed dwóch lat i aktualny Wicemistrz Słowacji, Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia). Trójkę przyznano aktualnemu Mistrzowi Słowacji Martinowi Kočiemu (Skoda Fabia), zaś czwórkę Wicemistrzowi Polski Tomaszowi Kasperczykowi (Volkswagen Polo). Wśród faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji Mistrzostw Polski należy z pewnością wymienić także Sylwestra Płachytkę (Skoda Fabia), Kacpra Wróblewskiego (Volkswagen Polo) oraz Marcina Słobodziana (Hyundai i20).
Reklama
Obok MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego odbędzie się także rajd okręgowy – 6. Rajd Rzeszowiak, którego obsadę poznamy w poniedziałek, 3 sierpnia. Łącznie na trasach rajdowych wokół Rzeszowa można spodziewać się około 125 załóg.

Sponsorami MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego są: MARMA Polskie Folie, Miasto Rzeszów, Województwo Podkarpackie, Handlopex.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Reklama