Reklama

Aktualności Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

Dodano: 12.11.2019

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto planuje m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Głos w sprawie inwestycji na os. Słocina zabrało czterech radnych z Rozwoju Rzeszowa: Daniel Kunysz, Sławomir Gołąb, Robert Walawender oraz jego brat Witold Walawender. Ich interpelacja dotyczyła m.in. budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Witolda i Paderewskiego wraz z przejazdami dla rowerów.

„Mieszkańcy osiedla Słocina mają coraz większe problemy komunikacyjne na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z Witolda, samochody tkwią w dużych korkach oczekując na wjazd. Rozwiązaniem będzie budowa nowych dróg dojazdowych, które odciążą ul. Paderewskiego ale również budowa ronda, które powinno usprawnić komunikację” – czytamy w interpelacji.

W odpowiedzi ratusz informuje o trwających pracach projektowych, które prowadzić mają do budowy połączeniu ul. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego włącznie z zaplanowaną budową ścieżki rowerowej.

„Droga ta łącznie z realizowaną rozbudową ul. Wieniawskiego będzie alternatywnym układem komunikacyjnym usprawniających ruch z osiedla Słocina w kierunku centrum. Ze względu na istniejące zagospodarowanie terenu brak jest możliwości zaprojektowania ścieżki rowerowej w opracowywanej dokumentacji na rozbudowę ul. Słocińskiej, na odcinku od szkoły do cmentarza” – informuje w odpowiedzi na interpelacje radnych Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.REKLAMA

W dalszej części odpowiedzi jest mowa o przygotowywanej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa ul. Rodziny Lutaków i ul. Braci Aletańskich”, gdzie planowana jest budowa ścieżki rowerowej. To zadanie wraz z tym ww. mają wpłynąć na poprawę sytuacji komunikacyjnej na os. Słocina.

Nie mniej jednak budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich została dołączona do projektu budżetu na 2020 roku. Zastępca prezydenta informuje również o tym, że po oddaniu do użytku remontowanej obecnie ul. Wieniawskiego, zostanie uruchomiona nowa linia autobusów miejskich kursująca pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych - Aktualności Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Ce...

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki - Aktualności Rzeszów

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. ...

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu - Aktualności Rzeszów

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46. ...

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych - Aktualności Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta . ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem