Rzeszów - Piątek, 28.08.2026
Reklama

Akcja służb na ulicach Rzeszowa. Skontrolowano 82 pojazdy

Dodano: 24.08.2026 r. / Redakcja

Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie
Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy KAS, ITD oraz BOSG przeprowadzili kolejne działania na ulicach Rzeszowa wymierzone w pojazdy i kierowców świadczących usługi przewozowe "na aplikację". Służby skontrolowały 82 samochody, ujawniając 10 wykroczeń.

Uprawnienia, licencje, trzeźwość i stan techniczny pojazdów — to sprawdzali funkcjonariusze podczas piątkowych działań wymierzonych w nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób.

W działania zaangażowani byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wspierali ich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Celem kontroli było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, a także eliminowanie z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

Reklama

Funkcjonariusze weryfikowali nie tylko uprawnienia do kierowania i posiadane licencje, ale również stan techniczny pojazdów oraz sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie.

Spośród 82 skontrolowanych pojazdów w 10 przypadkach ujawniono wykroczenia — związane m.in. z niewłaściwym stanem technicznym samochodu i brakiem wymaganego wyposażenia. Policjanci zatrzymali także dwa dowody rejestracyjne oraz sporządzili dokumentację inicjującą postępowanie administracyjne w związku z naruszeniami ustawy o transporcie.

Czytaj również

Niespokojny weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Siedem wypadków, dwie ofiary śmiertelne

RZESZÓW. Miniony weekend nie należał do spokojnych na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscach...

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Strabag przebuduje układ komunikacyjny w centrum Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. Podpisano umowę z firmą Strabag, na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2022 roku.

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za pijanym kierowcą

RZESZÓW. Policjanci drogówki ścigali kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Reklama