Rzeszów - Piątek, 28.08.2026
Reklama

Akcja służb na ulicach Rzeszowa. Skontrolowano 82 pojazdy

Dodano: 24.08.2026 r. / Redakcja

Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie
Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy KAS, ITD oraz BOSG przeprowadzili kolejne działania na ulicach Rzeszowa wymierzone w pojazdy i kierowców świadczących usługi przewozowe "na aplikację". Służby skontrolowały 82 samochody, ujawniając 10 wykroczeń.

Uprawnienia, licencje, trzeźwość i stan techniczny pojazdów — to sprawdzali funkcjonariusze podczas piątkowych działań wymierzonych w nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób.

W działania zaangażowani byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wspierali ich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Celem kontroli było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, a także eliminowanie z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

Reklama

Funkcjonariusze weryfikowali nie tylko uprawnienia do kierowania i posiadane licencje, ale również stan techniczny pojazdów oraz sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie.

Spośród 82 skontrolowanych pojazdów w 10 przypadkach ujawniono wykroczenia — związane m.in. z niewłaściwym stanem technicznym samochodu i brakiem wymaganego wyposażenia. Policjanci zatrzymali także dwa dowody rejestracyjne oraz sporządzili dokumentację inicjującą postępowanie administracyjne w związku z naruszeniami ustawy o transporcie.

Czytaj również

Niespokojny weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Siedem wypadków, dwie ofiary śmiertelne

RZESZÓW. Miniony weekend nie należał do spokojnych na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscach...

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zakończył zbiórkę żywności

RZESZÓW. Puste magazyny Caritas zostały uzupełnione. Zebrane produkty trafią do potrzebujących na terenie Diecezji Rzeszowskiej.  

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął nowy rok akademicki

RZESZÓW. 1 października, przy zachowaniu reżimu sanitarnego zainaugurowano nowy rok akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

KS Korona Rzeszów otrzymał wsparcie od rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. We wrześniu podpisana został umowa sponsoringowa pomiędzy rzeszowska elektrociepłownią a Klubem Sportowym Korona Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Rzeszów

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

Rzeszów

Rzeszów opanują biegacze. W niedzielę 13. PKO Półmaraton Rzeszowski [MAPA]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września br. w Rzeszowie wielka impreza biegowa. Na Rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski organizowany przez Stowarzyszenie “Rzeszów Biega”.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. Degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich

RZESZÓW. Rzeszowskie Miodobranie to kolejne z działań realizowane wspólnie przez autorów programu #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Reklama