Rzeszów - Czwartek, 27.08.2026
Reklama

Akcja służb na ulicach Rzeszowa. Skontrolowano 82 pojazdy

Dodano: 24.08.2026 r. / Redakcja

Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie
Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy KAS, ITD oraz BOSG przeprowadzili kolejne działania na ulicach Rzeszowa wymierzone w pojazdy i kierowców świadczących usługi przewozowe "na aplikację". Służby skontrolowały 82 samochody, ujawniając 10 wykroczeń.

Uprawnienia, licencje, trzeźwość i stan techniczny pojazdów — to sprawdzali funkcjonariusze podczas piątkowych działań wymierzonych w nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób.

W działania zaangażowani byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wspierali ich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Celem kontroli było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, a także eliminowanie z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

Reklama

Funkcjonariusze weryfikowali nie tylko uprawnienia do kierowania i posiadane licencje, ale również stan techniczny pojazdów oraz sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie.

Spośród 82 skontrolowanych pojazdów w 10 przypadkach ujawniono wykroczenia — związane m.in. z niewłaściwym stanem technicznym samochodu i brakiem wymaganego wyposażenia. Policjanci zatrzymali także dwa dowody rejestracyjne oraz sporządzili dokumentację inicjującą postępowanie administracyjne w związku z naruszeniami ustawy o transporcie.

Czytaj również

Niespokojny weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Siedem wypadków, dwie ofiary śmiertelne

RZESZÓW. Miniony weekend nie należał do spokojnych na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscach...

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatna mammografia w Rzeszowie. Za wykonane badanie będą atrakcyjne nagrody

RZESZÓW. Bezpłatne badania mammograficzne rozpoczęły się w październiku i potrwają przez najbliższy rok. 

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości już w najbliższy poniedziałek. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wiemy, ile zebrano podczas tegorocznej kwesty. Środki trafią m.in. do schroniska kobiet w Racławówce

RZESZÓW. W kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie udało się zebrać ponad 160 tys. zł.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Rzeszów

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

Reklama