Rzeszów - Niedziela, 06.07.2025
Reklama

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Trwa Festiwal Dziedzictwa Kresów, którego celem jest przybliżanie i pielęgnowanie pamięci o Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej, ich mieszkańcach, kulturze i tradycjach. W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano tzw. aktywną sobotę, a w jej ramach rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. Z kilku miejscowości, w tym m.in. z Rzeszowa na te wydarzenie będzie można dojechać bezpłatnie szynobusem.

Organizatorzy festiwalu tego dnia zabiorą chętnych na rowerową wyprawę do Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach, pozwolą poznać historię, legendy i tajemnice Starego Brusna, oraz piękno wodospadów w Polance Horynieckiej, a także zachwycić się urokliwymi  krajobrazami Roztocza. Odległość do pokonania  to około 50 km. Start i meta rajdu zaplanowane zostały w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Zbiórka o godzinie 8:30, a powrót około godz. 16.  

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniach Festiwalu Dziedzictwa Kresów w sobotę 5 sierpnia będą mogli z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia i Lubaczowa dojechać do Kresowej Osady bezpłatnie i wygodnie szynobusem. Rozkład jazdy obwiązujący 5sierpnia poniżej:
Reklama
- Odjazd – Rzeszów 6:50 – Przeworsk 7:20 – Jarosław 7:30 – Lubaczów 8:20 – Basznia 8:35,
- Powrót – Basznia 17:30 – Lubaczów 17:45 – Jarosław 18:35 – Przeworsk 18:45 – Rzeszów 19:15.

Tego dnia przy stacji Basznia odbędzie się Piknik Kolejowy. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla małych i dużych, w  tym, m.in. bezpłatne kursy szynobusem na trasie Stacja Basznia – Horyniec-Zdrój, zajęcia i animacje dla dzieci, spotkania autorskie czy przejażdżki drezynami.  Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11:00 do 17:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Reklama