Rzeszów - Wtorek, 30.06.2026
Reklama

Alarm bombowy w budynkach Urzędu Miasta i ponownie w Urzędzie Wojewódzkim

Dodano: 05.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa ewakuacja pracowników Urzędu Miasta z budynków znajdujących się przy placu Ofiar Getta oraz ul. Kopernika. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, to już trzeci alarm bombowy. Ok. godz. 11.00 alarm bombowy ogłoszono ponownie w Urzędzie Wojewódzkim.

Policja o e-mailu z informacją o bombie dowiedziała się przed godziną 12.00. Alarm dotyczy budynków Urzędu Miasta, mowa o Wydziale Geodezji oraz Biurze Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

„Przed 12.00 wpłynął e-mail z informacją o bombie. Z budynków ewakuowano ok. 160-170 osób” – informuje Adam Szeląg, oficer prasowy komendanta miejskiego.

Aktualnie w obu budynkach rzeszowscy policjanci sprawdzają pomieszczenia. Warto dodać, że analogiczna sytuacja miała miejsce już dwukrotnie w ciągu dwóch tygodniu. Pierwszy alarm ogłoszony w biurze poselskim PLS-u, drugi w Urzędzie Wojewódzkim.
Reklama
Jak słyszymy w Ratuszu, pracownicy obu budynków po zakończonych procedurach, prawdopodobnie nie będą musieli wracać do pracy.  

Dodatkowo kolejny alarm bombowy został dzisiaj ogłoszony w Urzędzie Wojewódzkim: "Zostaliśmy zawiadomieni o e-mailu informującym o bombie ok. godz. 11.00. Ewakuowano około 700 osób" - wyjaśnia Adam Szeląg.

Co grozi autorowi fałszywych e-maili? Zgodnie z art. 224a kodeksu karnego o fałszywych zawiadomieniach o zagrożeniu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skwer na os. Baranówka oficjalnie nosi nazwę im. Krzysztofa Wyskiela

RZESZÓW. Uroczystość oficjalnego nadania imienia Krzysztofa Wyskiela odbyła się na terenach rekreacyjnych między ulicami Brydaka i Starzyńskiego na os. Baranówka, niedaleko dawnego miejsca zamieszkania wybitnego pilota.

Rzeszów

Kolejna inwestycja PKP PLK na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rozbudowę Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji Rzeszów Główny. Inwestycja zwiększy zasięg LCS’u, a to z kolei usprawni ruch kolejowy.

Rzeszów

Rusza ekologiczny bazarek w Parku Papieskim. Będzie około 150 wystawców

RZESZÓW. Handel ekologiczną żywnośćią i rękodziełem w Parku Papieskim będzie odbywał się raz w miesiącu, w wyznaczone soboty.

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Walki i wyścigi robotów oraz tegoroczna nowość, festiwal nowych technologii. Do stolicy Podkarpacia powracają największe w Polsce międzynarodowe zawody robotów XChallenge!

Rzeszów

Jubileuszowa edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Znamy pierwszych gości

RZESZÓW/JASIONKA. Organizatorzy zdradzają powoli punkty tegorocznego programu.

Rzeszów

Rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Inwestycja za ponad 145 mln ma być gotowa jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa 5-kilometrowego odcinka drogi od granicy miasta Rzeszowa do drogi wojewódzkiej w Jasionce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Rekordowy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono już ponad 800 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W czwartek, 5 października na podrzeszowskim lotnisku odprawiono 800-tysięcznego pasażera w tym roku.

Rzeszów

250 mln zł na połączenie ul. Warszawskiej i Krakowskiej

RZESZÓW. 6,5 kilometra będzie miała droga, która połączy ulice Warszawska i Krakowską. W ramach inwestycji powstanie m.in. wiadukt nad ul. Warszawską i torami kolejowymi. Budowa drogi - ostatniego elementu północnej obwodnicy Rzeszowa,...

Reklama