Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

Dodano: 31.01.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / SI
fot. RESinet.pl / SI

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Alert obowiązuje od soboty (31.01) od godz. 22:00 do wtorku (3.02) do godz. 10:00.

W powiatach: dębicki, jasielski, Krosno, krośnieński, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, prognozuje się temperaturę minimalną w nocy z 31.01/01.02 i 02.02/03.02 miejscami od -17°C do -14°C, a w nocy z 01.02/02.02 od -18°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -13°C do -9°C.

W pozostałej części województwa, w tym w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, synoptycy zapowiadają temperaturę minimalną w nocy z 31.01/01.02 miejscami od -18°C do -14°C, a w nocy z 01.02/02.02 i 02.02/03.02 od -23°C do -16°C. Temperatura maksymalna w dzień od -15°C do -12°C.

Niskim temperaturom towarzyszyć będzie wiatr o prędkości od 10 km/h do 25 km/h, w związku z czym odczuwalna temperatura może być znacznie większa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Rzeszów

Rzeszów ma Architekta Miasta. To pierwsze takie stanowisko w stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. Janusz Sepioł, architekt, urbanista i historyk sztuki będzie pierwszym rzeszowskim Architektem Miasta. Prezydent Fijołek właśnie przedstawił go mieszkańcom. 

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Rzeszów

W Rzeszowie dyskutowano o szczepieniach przeciw COVID-19

RZESZÓW. W Rzeszowie odbyła się wczoraj pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19. 

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Reklama