Rzeszów - Czwartek, 09.04.2026
Reklama

Amerykańscy wolontariusze przyjechali do Rzeszowa

Dodano: 15.07.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Już 15 lipca 2019 roku w Rzeszowie wystartuje XXIX Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. W dwutygodniowych zajęciach językowych, które poprowadzi grupa 13 nauczycieli – wolontariuszy z partnerskiego miasta Buffalo weźmie udział 136 uczestników.

„Pomost International” to wakacyjny Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej, który organizowany jest nieprzerwanie od 1991 roku. To właśnie wtedy stolica Podkarpacia została wyłoniona spośród 100 polskich miast jako miejsce realizacji corocznej inicjatywy, co przyczyniło się do pogłębienia istniejącej relacji partnerskiej Rzeszowa z amerykańskim miastem Buffalo.

„Pomost International” po raz kolejny cieszy się rekordowym zainteresowaniem, dzięki czemu na tegorocznym kursie ponownie zagości pełen komplet uczestników. Dwutygodniowe przedsięwzięcie, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo, Rzeszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie będzie realizowany w formie całodziennej dla młodzieży oraz formie wieczorowej dla dorosłych.
Reklama
Tegoroczny kurs poprowadzi grupa 13 nauczycieli z miasta Buffalo, którzy na co dzień są przedstawicielami różnych zawodów i stanowisk społecznych. Wśród goszczących w Rzeszowie amerykańskich wolontariuszy obecni są także potomkowie polskich imigrantów oraz osoby czynnie związane z organizacjami polonijnymi. Wszystkie zajęcia prowadzone będą wyłącznie w języku angielskim, na podstawie specjalnie opracowanego podręcznika, a tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie dziki zachód.

Oficjalne rozpoczęcie XXIX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” z udziałem wolontariuszy z Buffalo, tegorocznych uczestników oraz organizatorów odbędzie się w poniedziałek 15 lipca 2019 r. o godzinie 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie przy ul. Rejtana 30.

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Staroniwa powstanie Zielona Promenada

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy Zieloną Promenadę na Staroniwie, czyli przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców osiedla. Zadanie będzie realizowane w ramach ubiegłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz rondo Kuronia do rozbudowy

RZESZÓW. Miasto zamierza rozbudować skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz przekształcić rondo Kuronia w turbinowe. Przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje obydwie inwestycje już trwa. Inwestycja ma na celu poprawę płynności ruchu...

Rzeszów

W niedzielę Półmaraton Rzeszowski. Będą utrudnienia w ruchu [TRASA]

RZESZÓW. Aż 2,5 tysiąca osób pobiegnie w 19. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Będą to zawodnicy zarówno z Rzeszowa, jak również z innych polskich miast oraz z zagranicy.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dąbrowskiego. 33-letnia kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 33-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy, którym kierował 62-latek. Piesza trafiła do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowska Straż Miejska rozpoczyna znakowanie rowerów

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Rzeszów

7 firm zainteresowanych budową połączenia ul. Wołyńskiej z Potokową

RZESZÓW. Wiosną poznamy wykonawcę drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 7 firm.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Reklama