Rzeszów - Sobota, 18.05.2024
Reklama

Aquapark z basenami zewnętrznymi i dużym saunarium. Miasto szuka projektanta

Dodano: 03.11.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
​RZESZÓW. W środę ogłoszono kolejny ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie. Rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji.

- Dziś rozpoczynamy kolejny etap działań, przybliżających nas do realizacji chyba najbardziej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – budowy rzeszowskiego aquaparku. Konsekwentnie, krok po kroku, zmierzamy do celu – mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej. Prezydent wymienił kroki jakie do tej pory zostały podjęte w kierunku realizacji tej inwestycji w Rzeszowie. To m.in. wybór najlepszej zdaniem ratusza lokalizacji dla tej inwestycji, tj. terenów na osiedlu Staromieście, scalenie gruntów czy konsultacje rynkowe z firmami projektowymi, wykonawczymi i finansowymi, których celem było zdobycie wiedzy na temat najnowszych tendencji i rozwiązań stosowanych przy tego typu przedsięwzięciach.

Przypomnijmy, że ratusz brał pod uwagę realizację inwestycji w jednym z trzech wariantów:

1. zadaszonego parku wodnego,
2. parku wodnego wraz z rekreacyjną częścią zewnętrzną
3. aquaparku, części zewnętrznej oraz krytego lodowiska.

Ostatecznie, na podstawie studium wykonalności, które zlecone zostało firmie Agraria z Warszawy , miasto zdecydowało się  zrealizować wariant, który zakłada budowę parku wodnego składającego się z części krytej, z basenów zewnętrznych oraz z dużego saunarium.

Wczoraj rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt rzeszowskiego aquaparku. Miasto zdecydowało się na wybór projektanta w drodze dialogu konkurencyjnego. – Jest to formuła stosowana w szczególnych przypadkach, przy tworzeniu projektów bardzo złożonych, innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie. A takim będzie rzeszowski aquapark – podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje. – Dzięki takiej formule mamy możliwość rozmów z potencjalnymi oferentami, poznania ich pomysłów, skorzystania z ich doświadczenia. Do dialogu mogą stanąć firmy nie tylko z Polski ale także z całej Europy. Wybierzemy trzy najlepsze z którymi będziemy rozmawiać o ich pomysłach na tę inwestycję, analizować propozycje. Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstał obiekty nie tylko atrakcyjny, ale także np. energooszczędny, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki oraz dochodowy – mówi wiceprezydent Urbanik.
Reklama
- Procedura dialogu konkurencyjnego powinna zakończyć się latem przyszłego roku podpisaniem umowy z firmą, która przygotowuje dla Rzeszowa dokumentację budowy parku wodnego – informuje Urszula Zając, lider projektu, Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Aquapark w Rzeszowie ma powstać na osiedlu Staromieście, pomiędzy ulicami Warszawską i Jana Welca, na terenie o powierzchni 6 hektarów. Miasto prowadzi jednak działania zmierzające do powiększenia tego terenu, aby w przyszłości można rozbudować obiekt, tworząc np. kryte lodowisko.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w...

Sportowe emocje na basenie przy ul. Matuszczaka

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka...

Reklama