Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Areszt dla mężczyzny, który zgwałcił 13-latkę w Parku Sybiraków

Dodano: 07.08.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt wobec 29-letniego mieszkańca Kielc. Mężczyzna zgwałcił 13-letnią dziewczynkę w rzeszowskim Parku Sybiraków. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wieczorem, 29 lipca 2024 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie. - 29-letni Paweł M. grożąc 13-letniej mieszkance Rzeszowa wyrządzeniem krzywdy, doprowadził ją do obcowania płciowego, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia – poinformował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

29-latek został zatrzymany 2 sierpnia na terenie Kielc. Następnego dnia prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia zbrodni z art. 197 § 4 k.k. Mężczyzna przyznał się do winy.

Poszkodowana 13-latka została przesłuchana w obecności psychologa. W toku czynności okazano tablicę poglądową na której rozpoznała ona podejrzanego.

29-letni mieszkaniec Kielc był już wielokrotnie karany, m.in. za przestępstwa kradzieży z włamaniem, niszczenia mienia oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się Rzeszowskimi Juwenaliami, ZTM uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu. W centrum Rzeszowa powstaje nowy ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje nowe, zielone miejsce spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Rzeszów

Naukowcy z UR stworzyli innowacyjne żelki prozdrowotne

RZESZÓW. Naukowcy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali patent na innowacyjny produkt w postaci żelek o właściwościach prozdrowotnych.

Reklama