Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca. Do zdarzenia doszło podczas awantury

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna, podczas awantury z ojcem, ugodził go ostrym narzędziem. Napastnika obezwładnił brat i przekazał policjantom. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna najprawdopodobniej zranił ojca. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Około godziny 18.15, policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubenia, podczas awantury w domu, mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem. Przed domem policjanci zastali załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy 48-letniemu mężczyźnie. Z uwagi na obrażenia zagrażające życiu, został on przewieziony do szpitala.

W domu policjanci zatrzymali podejrzanego, to 24-letni syn pokrzywdzonego. Mężczyznę obezwładnił i przytrzymał jego brat. Jak ustalili policjanci, 24-latek przyszedł do domu przed godziną 18, był pod wpływem alkoholu. Pomiędzy nim a ojcem doszło do awantury, podczas której ugodził rodzica najprawdopodobniej kuchennym nożem. Tłem były nieporozumienia rodzinne. Agresywnego 24-latka obezwładnił jego brat. W tym czasie żona pokrzywdzonego wezwała służby i udzieliła mu pomocy.
Reklama
Zatrzymany mężczyzna był pijany, badanie wykazało u niego promil alkoholu. Policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie dodatkowo pobrano od niego krew do badań. Następnie mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli nóż, którego najprawdopodobniej użył napastnik.

Wyjaśnieniem okoliczności sprawy, zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. W poniedziałek zebrany materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie z wnioskiem o rozważenie zastosowania wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Policjanci doprowadzili do prokuratury zatrzymanego. Prokurator przesłuchał mężczyznę, przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i skierował wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy zastosowała wobec 24-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 grudnia rusza lodowisko w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczyna sezon łyżwiarski. Start już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Reklama