Rzeszów - Czwartek, 13.11.2025
Reklama

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca. Do zdarzenia doszło podczas awantury

Dodano: 02.08.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna, podczas awantury z ojcem, ugodził go ostrym narzędziem. Napastnika obezwładnił brat i przekazał policjantom. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna najprawdopodobniej zranił ojca. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Około godziny 18.15, policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubenia, podczas awantury w domu, mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem. Przed domem policjanci zastali załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy 48-letniemu mężczyźnie. Z uwagi na obrażenia zagrażające życiu, został on przewieziony do szpitala.

W domu policjanci zatrzymali podejrzanego, to 24-letni syn pokrzywdzonego. Mężczyznę obezwładnił i przytrzymał jego brat. Jak ustalili policjanci, 24-latek przyszedł do domu przed godziną 18, był pod wpływem alkoholu. Pomiędzy nim a ojcem doszło do awantury, podczas której ugodził rodzica najprawdopodobniej kuchennym nożem. Tłem były nieporozumienia rodzinne. Agresywnego 24-latka obezwładnił jego brat. W tym czasie żona pokrzywdzonego wezwała służby i udzieliła mu pomocy.
Reklama
Zatrzymany mężczyzna był pijany, badanie wykazało u niego promil alkoholu. Policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie dodatkowo pobrano od niego krew do badań. Następnie mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli nóż, którego najprawdopodobniej użył napastnik.

Wyjaśnieniem okoliczności sprawy, zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. W poniedziałek zebrany materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie z wnioskiem o rozważenie zastosowania wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Policjanci doprowadzili do prokuratury zatrzymanego. Prokurator przesłuchał mężczyznę, przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i skierował wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy zastosowała wobec 24-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko 2023. Trwają poszukiwania wystawców

RZESZÓW. Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie. Trwa rekrutacja wystawców chcących wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Rzeszów

11. Bieg Niepodległości. W sobotę biegacze na ulicach Rzeszowa [TRASA]

RZESZÓW. Chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 2100 osób. Przy okazji biegu odbędzie się również akcja charytatywna „Biegnę dla Filipa” na rzecz pomocy 12-letniemu chłopcu, który urodził się z zespołem wad...

Rzeszów

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Odrzykońskiej. Będzie bezpieczniej

RZESZÓW. Przy ulicy Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli w Rzeszowie powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty samoobrony dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury oraz Wydział Polityki Społecznej UM Rzeszowa organizują cykl pięciu bezpłatnych warsztatów samoobrony dla seniorów. Spotkanie odbędą się w wybranych domach kultury na terenie miasta.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Rzeszowie. Nie żyje 47-letnia kobieta

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa została śmiertelnie potrącona przez pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Rzeszów

Zimowy rozkład lotów z Jasionki. Odleciał pierwszy samolot do Mediolanu

RZESZÓW/JASIONKA. W sezonie zimowym - który potrwa do 30 marca 2024 - port lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje 13 kierunków, w tym dwie nowości.

Rzeszów

Zobaczcie, jak postępują prace na budowie RCK w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tak zmienia się przestrzeń w rejonie dworca PKP w Rzeszowie. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego powoli zbliża się do końca. Zobaczcie nowe zdjęcia z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19 w Nienadówce. Nie żyje 61-letni mężczyzna

RZESZÓW. Około godz. 11:30 doszło tam do zderzenia volkswagena z ciężarowym Dafem.

Reklama