Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca. Do zdarzenia doszło podczas awantury

Dodano: 02.08.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna, podczas awantury z ojcem, ugodził go ostrym narzędziem. Napastnika obezwładnił brat i przekazał policjantom. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna najprawdopodobniej zranił ojca. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Około godziny 18.15, policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubenia, podczas awantury w domu, mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem. Przed domem policjanci zastali załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy 48-letniemu mężczyźnie. Z uwagi na obrażenia zagrażające życiu, został on przewieziony do szpitala.

W domu policjanci zatrzymali podejrzanego, to 24-letni syn pokrzywdzonego. Mężczyznę obezwładnił i przytrzymał jego brat. Jak ustalili policjanci, 24-latek przyszedł do domu przed godziną 18, był pod wpływem alkoholu. Pomiędzy nim a ojcem doszło do awantury, podczas której ugodził rodzica najprawdopodobniej kuchennym nożem. Tłem były nieporozumienia rodzinne. Agresywnego 24-latka obezwładnił jego brat. W tym czasie żona pokrzywdzonego wezwała służby i udzieliła mu pomocy.
Reklama
Zatrzymany mężczyzna był pijany, badanie wykazało u niego promil alkoholu. Policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie dodatkowo pobrano od niego krew do badań. Następnie mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli nóż, którego najprawdopodobniej użył napastnik.

Wyjaśnieniem okoliczności sprawy, zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. W poniedziałek zebrany materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie z wnioskiem o rozważenie zastosowania wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Policjanci doprowadzili do prokuratury zatrzymanego. Prokurator przesłuchał mężczyznę, przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i skierował wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy zastosowała wobec 24-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezrobotni mogą otrzymać dotację na założenie firmy

RZESZÓW. PUP w Rzeszowie ogłosił kolejną edycję naboru wniosków ws. dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Można otrzymać nawet 20 tys. zł wsparcia.

Rzeszów

Różowa sobota w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje dla kobiet

​RZESZÓW. W sobotę 23 października w KSW nr 1 w Rzeszowie wszystkie chętne kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań piersi w ramach tzw. różowego października.

Rzeszów

Powstaną kolejne przejścia dla pieszych w powiecie rzeszowskim

W przyszłym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie wykona kolejnych pięć przejść dla pieszych w czterech miejscowościach powiatu. Pieniądze na ten cel udało się pozyskać w naborze uzupełniającym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rzeszów

Znamy listę zadań do realizacji w ramach RBO na 2022 r.

RZESZÓW. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Środki o łącznej wartości 8,2 mln w ramach trzech kategorii otrzyma 37 inicjatyw. Na projekty padło rekordowo dużo głosów.

Rzeszów

Zdemontowano inteligentną wiatę przystankową przy ul. Lisa Kuli. Powróci za kilka dni

RZESZÓW. Wiata będzie prezentowana podczas targów Smart City Expo. Zastąpi ją tymczasowy przystanek.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2021

RZESZÓW. Podczas XVI edycji konkursu Lodołamacze 2021 Uniwersytet Rzeszowski został dwukrotnie nagrodzony. Laureaci konkursu to pracodawcy przełamujący stereotypy i uprzedzenia wobec osób z niepełnosprawnościami.

Rzeszów

Rusza kolejna edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VIII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”.

Reklama