Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Gdańsku z Treflem w meczu 13. kolejki PlusLigi 0:3 i do Rzeszowa wracają bez punktów. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Spotkanie w Gdańsku wg terminarza miało się odbyć w styczniu, ale ze względu na kwalifikacje olimpijskie, w których wystąpią obcokrajowcy grający w PlusLidze, zostało przełożone już na listopad. Teoretycznie faworytem spotkania byli rzeszowianie, ale to Trefl zdecydowanie lepiej rozpoczął ten sezon.

I podobnie było w trakcie meczu. Już od pierwszych piłek Trefl wyglądał na boisku lepiej, skuteczniej atakował, lepiej zagrywał i spokojnie budował swoją przewagę. Asseco Resovia miała spore problemy z kończeniem swoich ataków, a w kontrach miejscowi byli bardzo skuteczni. W efekcie rozbili rzeszowian do 14.

Na kolejnego seta rzeszowianie wyszli w zupełnie innych nastrojach, na boisku od początku pojawił się Belg Tomas Rousseaux, który wraca do gry po zabiegu i gra Asseco Resovii zaczęła wyglądać lepiej. Przyjezdni prowadzili już czteroma punktami, ale całą tę przewagę stracili niemal w jednym momencie. Znów w polu zagrywki swoje dodał Paweł Halaba, który w ataku także odgrywał kluczową rolę w swoim zespole. W efekcie sytuacja w secie się odwróciła i Trefl prowadził już 2:0.
Reklama
Niestety kolejny set nie przyniósł zmiany rezultatu. Paweł Halaba już na początku seta uderzył mocno zagrywką i zdobył w tym elemencie kilka punktów. Trefl objął prowadzenie 7:1 i w dalszej części seta tylko trzymał tę przewagę. Gospodarze grali spokojniej, pewniej w przyjęciu i ataku. Nawet chwilowe przestoje szybko nadrabiali w kolejnych akcjach i zasłużenie wygrali 3:0.

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)

Trefl: Janusz, Schott, Crer, Filipiak, Halaba, Mordyl oraz Majcherski (libero), Janikowski, Sasak, Kozub, Jakubiszak

Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Kosok, Bartman, Marechal, Krulicki oraz Perry (libero), Rousseaux, Schulz, Shoji, Mariańki (libero)

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zwycięska po 10. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali we własnej hali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 w meczu 10. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

Maraton Innowacji w PCI. Będą eksperymenty na pokładzie nanosatelitów

RZESZÓW. Już 17 grudnia br. w Podkarpackim Centrum Innowacji zaplanowano Maraton Innowacji.

Rzeszów

Zobacz, jak będzie wyglądał tunel pod rondem Pobitno [WIZUALIZACJA]

RZESZÓW. Ratusz za projekt tunelu zapłaci 1,4 mln zł. 

Rzeszów

Truskawiec dołącza do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Ukraińskie miasto Truskawiec zostało nowym miastem partnerskim stolicy innowacji. Umowę podpisano na Ukrainie. 

Rzeszów

Bilety papierowe na autobus miejski w Rzeszowie odejdą do lamusa?

RZESZÓW. Pierwsze autobusy z nowoczesnymi kasownikami wyjadą już w styczniu 2020 roku.

Rzeszów

Cenne zwycięstwo na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji.

Rzeszów

Sprzęt do ratownictwa wodnego i ekwipunek dla ratowników górskich w rękach ukraińskich służb

RZESZÓW. Zacieśnia się współpraca pomiędzy polskimi i ukraińskimi służbami ratunkowymi. 

Reklama