Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Asseco Resovia rozegrała towarzyskie spotkanie dla WOŚP

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. We wtorkowy wieczór zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów rozegrali mecz kontrolny z francuską drużyną, Stade Poitevin VB. Nie wynik tego pojedynku był ważny, a zbiórka pieniędzy dla Fundacji WOŚP.

Przerwę w rozgrywkach PlusLigi podopieczni trenera Gheorghe Cretu wykorzystali na mecze kontrolne z nowym zespołem Jochena Schöpsa, Stade Poitevin VB. Wtorkowy pojedynek 3:1 wygrali zawodnicy Asseco Resovii.

Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak wspólnie z wiceprezydentem Rzeszowa, Panem Markiem Ustrobińskim i przedstawicielami SSPS-u podziękował Jochenowi za sześć lat spędzonych w naszej drużynie.

W trakcie spotkania odbywała się zbiórka pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przebieg spotkania:

Mecz kontrolny rozpoczął się od wyrównanej gry obydwu zespołów (10:9). Seria zagrywek Mateusza Miki i dobrze wykorzystywane kontrataki sprawiły, że w połowie seta na prowadzenie wyszli zawodnicy Asseco Resovii (16:13). Od tego momentu systematycznie straty odrabiali rywale, którzy doprowadzili do wyrównanej końcówki. Proste błędy rzeszowian, a także punktowe ataki Jochena Schöpsa dały remis po 21. Chwilę później dobrze zafunkcjonował blok gospodarzy (23:21), a premierową odsłonę zakończył Damian Schulz (25:23).

Podobnie, jak pierwsza partia, tak i druga miała wyrównany początek (7:7). Pozytywną serię punktową zawodnicy Asseco Resovii zanotowali przy zagrywkach Łukasza Kozuba (14:12). W kolejnych minutach nie do zatrzymania był Mateusz Mika, który punktował z drugiej linii (18:15). Załamanie gry rzeszowskich zawodników przyszło w końcówce odsłony, która toczyła się na przewagi. Brak dokładności podopiecznych trenera Gheorghe Cretu sprawiła, że to rywale doprowadzili do remisu po 1.
Reklama
Pojedynczy blok Bartłomieja Lemańskiego dał gospodarzom prowadzenie 3:1, szybko do remisu doprowadzili goście i na tablicy widniał wynik 5:5. W kolejnych minutach sytuacja zmieniała się, jak w kalejdoskopie. Obydwie drużyny swoje punkty zdobywały seriami (9:7, 10:10). Sporo problemów swoimi zagrywkami sprawił Marca Zopie wyprowadzając swój zespół na pięciopunktowe prowadzenie (15:10).

Niekorzystną serię przerwał Mateusz Mika (16:20), a po chwili dystans punktowy zaczął niwelować serwisami Bartłomiej Lemański (19:20). Od tego momentu trwała wyrównana walka, a set zakończył się po dobrym zagraniu Davida Smitha. Nakręceni dobrą grą goście lepiej rozpoczęli czwartego seta (7:11). Zmiany dokonane przez trenera Cretu dały nowy impuls drużynie. Świetną serią na zagrywce popisał się Kawika Shoji, a na siatce brylowali Marcin Możdżonek i Damian Schulz (12:11). Po chwili swoje zagrywki dołożył Nicolas Szerszeń i to rzeszowianie pewnie kroczyli po zwycięstwo w całym spotkaniu (20:16). W końcówce walkę podjęli jeszcze przyjezdni, jednak efektowny atak Davida Smitha zakończył pojedynek (25:19).
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

PCLA pnie się w górę. Co dzieje się na budowie? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki idzie pełną parą. Obiekt przy ul. Wyspiańskiego rośnie w oczach. Ratusz przekazał najnowsze informacje na temat postępu prac.

Rzeszów

Strażacy z OSP Drabinianka mają nowy wóz

RZESZÓW. 379 tys. zł kosztował nowy wóz dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszowie-Drabiniance. Nowoczesny pojazd został zakupiony w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Rzeszów Bike Festival. Od piątku do niedzieli utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W weekend w Rzeszowie odbędzie się piąta edycja imprezy rowerowej Rzeszów BIKE Festival. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. Nocną Paradę Rowerową, MTB Maraton, MTB Kids Race, Dirt Jam oraz Mistrzostwa Polski...

Rzeszów

81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Program uroczystości w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszów dołącza do obchodów 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbędą się przed Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów”. O godz. 17.00 w mieście rozbrzmi sygnał alarmowy.

Reklama