Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Atak na kontrolerki ZTM. Nagroda za pomoc w identyfikacji sprawcy

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy, który zaatakował dwie kontrolerki biletów. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 24 sierpnia br. o godzinie 08:46  w autobusie linii „0B” o numerze bocznym 108 przy ul. Rejtana na wysokości Millennium Hall.

Podczas kontroli jednego z pasażerów, okazało się, że jechał on bez biletu. Kupił go przez aplikację dopiero w trakcie trwania kontroli.  Mężczyzna został poproszony o okazanie dokumentu tożsamości w celu wystawienia wezwania do zapłaty. Na następnym przystanku kiedy kierowca otworzył drzwi, mężczyzna siłą wysiadł z pojazdu.

„Kontrolerka próbowała mu zablokować drogę wyjścia, zgodnie z obowiązującym zarządzeniem, trzymając się poręczy blokując wyjście, a druga kontrolerka próbowała pomóc go zatrzymać w pojeździe.” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Po całym incydencie poszkodowane kontrolerki udały się na obdukcję lekarską na Pogotowie, a ZTM zgłosił sprawę na Policję.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy: 017 8660 383, ztm@ztm.erzeszow.pl. Za pomoc ZTM przygotował nagrodę.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Prace idą zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 15,2 mln zł.

Rzeszów

Pędził motocyklem przez ul. Sikorskiego z prędkością ponad 170 km/h

RZESZÓW. W sobotę, funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkości. Jeden z nich miał 174 km/h na liczniku.

Rzeszów

Trwa modernizacja kolejnych przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wymienionych zostanie 55 kolejnych wiat przystankowych. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto RoboLAB

RZESZÓW. To miejsce, w którym młodzież będzie szkolić się z budowy i programowania robotów, aby następnie startować w międzynarodowych zawodach robotycznych.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?

Rzeszów

Przy al. Lubomirskich staną nowe ławki

RZESZÓW. Jedno i dwustronne ławki zastąpią te stare, wysłużone.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w okresie święta Bożego Ciała?

RZESZÓW. W święto Bożego Ciała, autobusy komunikacji miejskiej pojadą jak w niedzielę, natomiast dzień później jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.  

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie "Moc Odkrywców" - święto nauki dla małych i dużych

RZESZÓW. Miasteczko Piknikowe zlokalizowane będzie tradycyjnie wokół głównego budynku V Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama