Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Atak na kontrolerki ZTM. Nagroda za pomoc w identyfikacji sprawcy

Dodano: 26.08.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy, który zaatakował dwie kontrolerki biletów. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 24 sierpnia br. o godzinie 08:46  w autobusie linii „0B” o numerze bocznym 108 przy ul. Rejtana na wysokości Millennium Hall.

Podczas kontroli jednego z pasażerów, okazało się, że jechał on bez biletu. Kupił go przez aplikację dopiero w trakcie trwania kontroli.  Mężczyzna został poproszony o okazanie dokumentu tożsamości w celu wystawienia wezwania do zapłaty. Na następnym przystanku kiedy kierowca otworzył drzwi, mężczyzna siłą wysiadł z pojazdu.

„Kontrolerka próbowała mu zablokować drogę wyjścia, zgodnie z obowiązującym zarządzeniem, trzymając się poręczy blokując wyjście, a druga kontrolerka próbowała pomóc go zatrzymać w pojeździe.” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Po całym incydencie poszkodowane kontrolerki udały się na obdukcję lekarską na Pogotowie, a ZTM zgłosił sprawę na Policję.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy: 017 8660 383, ztm@ztm.erzeszow.pl. Za pomoc ZTM przygotował nagrodę.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia ul. Herbowej, Senatorskiej, Miejskiej i Strzelców

RZESZÓW. Zdaniem radnego fatalny stan tych ulic wiąże się z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. 

Rzeszów

W Ratuszu rozmawiano o nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół nr 1

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie Ratusz planuje rozpocząć inwestycje w 2020 roku.

Reklama