Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

Atak na kontrolerki ZTM. Nagroda za pomoc w identyfikacji sprawcy

Dodano: 26.08.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy, który zaatakował dwie kontrolerki biletów. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 24 sierpnia br. o godzinie 08:46  w autobusie linii „0B” o numerze bocznym 108 przy ul. Rejtana na wysokości Millennium Hall.

Podczas kontroli jednego z pasażerów, okazało się, że jechał on bez biletu. Kupił go przez aplikację dopiero w trakcie trwania kontroli.  Mężczyzna został poproszony o okazanie dokumentu tożsamości w celu wystawienia wezwania do zapłaty. Na następnym przystanku kiedy kierowca otworzył drzwi, mężczyzna siłą wysiadł z pojazdu.

„Kontrolerka próbowała mu zablokować drogę wyjścia, zgodnie z obowiązującym zarządzeniem, trzymając się poręczy blokując wyjście, a druga kontrolerka próbowała pomóc go zatrzymać w pojeździe.” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Po całym incydencie poszkodowane kontrolerki udały się na obdukcję lekarską na Pogotowie, a ZTM zgłosił sprawę na Policję.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy: 017 8660 383, ztm@ztm.erzeszow.pl. Za pomoc ZTM przygotował nagrodę.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Chcą przenieść Dzwon Niepodległości na Plac Farny

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali wniosek jaki na ich ręce złożył Związek Strzelecki "Strzelec".

Rzeszów

Zatrzymano kuriera, który okradał zamówione przez siebie przesyłki

RZESZÓW. Z przesyłek wyjmował zegarki, a przesyłkę, po przepakowaniu, zwracał jako nieodebraną.

Rzeszów

Prof. Shimon Redlich doktorem honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. Shimon Redlich, to izraelski historyk i publicysta. Urodził się w Brzeżanach.

Rzeszów

Alarm bombowy w biurze PSL w Rzeszowie. Ewakuowano 191 osób

RZESZÓW. Do biura PSL, przy ul. Ofiar Getta wysłano email z informacją o bombie w budynku. Ewakuowano 191 osób.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. O czym dyskutują radni?

RZESZÓW. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni zajmą się m.in. ustaleniem stawek za korzystanie z parkingu przy ul. Dworaka, projektem uchwały w sprawie rozbudowy skrzyżowań oraz stworzeniem w mieście nowego...

Rzeszów

Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka nowymi Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszów

RZESZÓW. Honorowe Obywatelstwa przyznano podczas uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie nowe osiedle? Zdecydują radni i mieszkańcy

RZESZÓW. Będzie to teren wydzielony z przestrzeni os. Dąbrowskiego i os. Staroniwa.

Rzeszów

Stal Rzeszów otwiera Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Początek rekrutacji 1 lutego

RZESZÓW. W skład Szkoły Mistrzostwa Sportowego wejdzie podstawówka i liceum.

Reklama