Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

Dodano:

Na zdj. Milena Zima / Materiały prasowe
Na zdj. Milena Zima / Materiały prasowe
RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami. Licytacja rusza 17 maja br.

„A[u]kcja Trzy Serca" to charytatywny projekt organizowany przez studentów - członków Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej „Brief” Politechniki Rzeszowskiej. Polega on na internetowej licytacji przedmiotów podarowanych przez osoby rozpoznawalne w świecie muzyki, filmu, sportu, polityki, czy biznesu. Następnie pieniądze uzyskane z aukcji są w całości przeznaczane na wsparcie chorego dziecka.

W tym roku, podczas szóstej już edycji, jest nim Milena Zima, która zmaga się z takimi chorobami jak wodogłowie, Zespół Westa, schizencefalia, niedowład czterokończynowy oraz hipoplazja nerwów wzrokowych. Milenka wymaga codziennych rehabilitacji w specjalnym ośrodku, dodatkowo niezbędne są specjalny wózek, ortezy i pionizator, dzięki którym może ona utrzymać prawidłową postawę ciała.
Reklama
Dlaczego A[u]kcja Trzy Serca?

Do pozytywnego przebiegu akcji potrzebne są trzy serca. Pierwsze z nich należy do osoby, która przekazała przedmiot. Drugie serce posiada osoba licytująca przedmiot, natomiast trzecie to organizatorzy przedsięwzięcia, czyli członkowie Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej „Brief” Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas szóstej edycji na licytacji będziemy mogli znaleźć cenne przedmioty od znanych osób ze świata muzycznego, politycznego czy medialnego. Wśród osób i organizacji, które wsparły naszą inicjatywę znajdują się Ewa Chodakowska, zespoły KOMBI oraz Pectus, Maciej Maleńczuk, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Mateusz Morawiecki, Władysław Kosiniak-Kamysz, Górnik Zabrze.

Organizatorzy akcji zachęcają do udziału w licytacji, która rozpocznie się 17 maja i będzie trwać przez miesiąc. Więcej informacji na temat danej inicjatywy znaleźć można w mediach społecznościowych A[u]kcji Trzy Serca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia.

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

10 wypadków, 44 kolizje. Rzeszowscy policjanci podsumowali "majówkę"

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki podsumowali działania „Majowy weekend”. W ciągu sześciu dni trwania akcji, mundurowi odnotowali 10 wypadków i 44 kolizje drogowe. Wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.

Rzeszów

Podpisano umowę z wykonawcą PCLA. Ma być gotowe jesienią 2026 roku

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z firmą Mirbud, która wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki za kwotę 194 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2026 roku.

Rzeszów

Wielka impreza na rzeszowskim Rynku z okazji "Dnia osób z niepełnosprawnościami"

RZESZÓW. Barwny korowód, występy zespołów, warsztaty, zawody i wiele więcej atrakcji przygotowano z okazji tegorocznych obchodów „Dnia osób z niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie „For You”.

Rzeszów

Komunikacja miejska. Nowe przystanki na żądanie

RZESZÓW. Od 1 maja lista przystanków na żądanie w Rzeszowie zwiększy się o 116 kolejnych (w tym 8 poza miastem). Dla 12 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”.

Rzeszów

Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie odnowiona

RZESZÓW. W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie odnowione zostały sale lekcyjne, świetlica oraz inne pomieszczenia. Renowacja była możliwa dzięki środkom przekazanym miastu przesz Fundację Leroy Merlin.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu na os. Przybyszówka. Powstaną m.in. zadaszone trybuny

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę boiska piłkarskiego przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Powstaną m.in. dwie zadaszone trybuny. Zadanie będzie realizowane w ramach RBO.

Reklama