Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Autobus Ciepła znów wyjechał na ulice Rzeszowa. Zatrzymuje się w 4 punktach

Dodano: 16.11.2024 r. / Redakcja

Fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Już po raz czwarty na rzeszowskie ulice wyjechał Autobus Ciepła. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Osoby potrzebujący mogą w nim otrzymać bezpłatnie ciepły posiłek.

- Serwowane dania są nie tylko gorące, ale pełnowartościowe, sycące i pyszne. Dla wielu osób - będących w kryzysie bezdomności oraz tych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej czy życiowej to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia, dlatego jest tak bardzo potrzebny – mówi Krystyna Stachowska, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

Autobus kursuje od 15 listopada 2024 r. do 15 marca 2025 r. w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 15.30. Zatrzymuje się w czterech punktach miasta, gdzie w następujących godzinach są wydawane posiłki:

- parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego - ul. Trembeckiego 3 w godz. 10.30 – 11.30,
- parking przy Kościele Matki Bożej Różańcowej - ul. Orla 17 w godz. 11.50 – 12.50,
- parking Podpromie w godz. 13.10 – 14.10,
- Park Papieski – parking od al. Armii Krajowej w godz. 14.30 – 15.30.

Oprócz tego kuchnia stała dla potrzebujących funkcjonuje od pon. - czw. w godz. 11 -13, pt. w godz. 10 – 13 przy Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta – ul. Styki 21.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które...

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Reklama