Rzeszów - Niedziela, 15.03.2026
Reklama

Autobus Ciepła znów wyjechał na ulice Rzeszowa. Zatrzymuje się w 4 punktach

Dodano: 16.11.2024 r. / Redakcja

Fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Już po raz czwarty na rzeszowskie ulice wyjechał Autobus Ciepła. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Osoby potrzebujący mogą w nim otrzymać bezpłatnie ciepły posiłek.

- Serwowane dania są nie tylko gorące, ale pełnowartościowe, sycące i pyszne. Dla wielu osób - będących w kryzysie bezdomności oraz tych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej czy życiowej to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia, dlatego jest tak bardzo potrzebny – mówi Krystyna Stachowska, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

Autobus kursuje od 15 listopada 2024 r. do 15 marca 2025 r. w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 15.30. Zatrzymuje się w czterech punktach miasta, gdzie w następujących godzinach są wydawane posiłki:

- parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego - ul. Trembeckiego 3 w godz. 10.30 – 11.30,
- parking przy Kościele Matki Bożej Różańcowej - ul. Orla 17 w godz. 11.50 – 12.50,
- parking Podpromie w godz. 13.10 – 14.10,
- Park Papieski – parking od al. Armii Krajowej w godz. 14.30 – 15.30.

Oprócz tego kuchnia stała dla potrzebujących funkcjonuje od pon. - czw. w godz. 11 -13, pt. w godz. 10 – 13 przy Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta – ul. Styki 21.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Rzeszów

W 14 min. z centrum Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Trwa budowa nowej linii kolejowej

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu! W niedzielę Targi Ślubne w Rzeszowie

RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Radni nadali nazwę okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Żartobliwie mówi się o niej „Aureola Ferenca”, od 31 stycznia ma już jednak  oficjalną nazwę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mowa o „słynnej” okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego.

Reklama