Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Autobus Ciepła znów wyjechał na ulice Rzeszowa. Zatrzymuje się w 4 punktach

Dodano: 16.11.2024 r. / Redakcja

Fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Już po raz czwarty na rzeszowskie ulice wyjechał Autobus Ciepła. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Osoby potrzebujący mogą w nim otrzymać bezpłatnie ciepły posiłek.

- Serwowane dania są nie tylko gorące, ale pełnowartościowe, sycące i pyszne. Dla wielu osób - będących w kryzysie bezdomności oraz tych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej czy życiowej to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia, dlatego jest tak bardzo potrzebny – mówi Krystyna Stachowska, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

Autobus kursuje od 15 listopada 2024 r. do 15 marca 2025 r. w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 15.30. Zatrzymuje się w czterech punktach miasta, gdzie w następujących godzinach są wydawane posiłki:

- parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego - ul. Trembeckiego 3 w godz. 10.30 – 11.30,
- parking przy Kościele Matki Bożej Różańcowej - ul. Orla 17 w godz. 11.50 – 12.50,
- parking Podpromie w godz. 13.10 – 14.10,
- Park Papieski – parking od al. Armii Krajowej w godz. 14.30 – 15.30.

Oprócz tego kuchnia stała dla potrzebujących funkcjonuje od pon. - czw. w godz. 11 -13, pt. w godz. 10 – 13 przy Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta – ul. Styki 21.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. W wakacje będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 18.50 z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej.

Rzeszów

W sobotę rusza sezon kąpielowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 11 czerwca czynne będą zarówno baseny otwarte ROSiR przy ul. Pułaskiego, jak i kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Ponad 740 tys. zł na wydarzenia kulturalne w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto dofinansuje kolejne wydarzenia kulturalne w Rzeszowie. Ponad 742 tysięcy złotych trafi do 31 fundacji i stowarzyszeń, które je zorganizują.  

Rzeszów

Zakończyła się rozbudowa ulicy Morgowej

RZESZÓW. We wtorek rozpoczęło się malowanie oznakowań na jezdni. Trwa już odbiór przebudowanego odcinka, który został już udostępniony kierowcom.

Rzeszów

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Reklama