Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Awantura na os. Biała. Areszt dla 41-latka, który zaatakował nożem byłą partnerkę

Dodano: 11.04.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zarzut zabójstwa usłyszał 41-letni mężczyzna, który kilkukrotnie ranił nożem swoją byłą partnerkę podczas awantury. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 kwietnia, w jednym z domów jednorodzinnych na osiedlu Biała w Rzeszowie. Tego dnia 41-letni mężczyzna przyszedł w odwiedziny do swojego dziecka. Po zakończonej zabawie zaczął awanturować się z matką dziecka. Mężczyzna szarpał kobietę i uderzał w okolicę głowy. Kilkukrotnie ranił ją również nożem.

45-latce udało się uciec z domu i znaleźć schronie u sąsiadki, która wezwała pogotowie. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala.

Poinformowani o sprawie policjanci, rozpoczęli poszukiwanie napastnika. Poszli pod dom, w którym doszło do awantury. Tam, przez okno łazienkowe, zauważyli siedzącego na podłodze mężczyznę, który dokonywał samookaleczenia. Mundurowi weszli do środka przez otwarte okno, obezwładnili 41-latka i udzielili mu pierwszej pomocy. Zatrzymany mężczyzna z wieloma ranami kłutymi został przewieziony do szpitala.
Reklama
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności sprawy oraz zgromadzeniem materiału dowodowego. Funkcjonariusze przesłuchali pokrzywdzoną kobietę i świadków. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Po przesłuchaniu podejrzanego, prokurator przestawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

5 kwietnia, 41-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama