Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Od wtorku od godz. 15:00 do środy do godz. 9:00 pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pracowali na miejscu awarii kanalizacji deszczowej, do której doszło na ul. Szopena. Rura, w której wykryto rozszczelnienie, znajduje się na głębokości około 3 metrów pod ww. ulicą. Pracownicy MPWiK wymienili element uszkodzonej rury , a następnie uzupełnili betonem fragment podbudowy ulicy i asfalt.

Ze względu na awarię, na części ulicy Szopena konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego. Ruch obydwoma pasami ma zostać przywrócony w środę (15.05) przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym.

Możliwe opóźnienia autobusów komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że w związku z pracami służb MPWiK przy awarii sieci kanalizacji deszczowej na ul. Szopena, mogą wystąpią opóźnienia w kursowaniu autobusów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

18 osób zmarło na legionellozę. Nowe dane rzeszowskiego sanepidu

PODKARPACIE. PSSE w Rzeszowie opublikowała najnowsze dane dotyczące zakażenia bakterią legionella pneumophila. Potwierdzono dwa nowe przypadki i kolejne ofiary śmiertelne.

Rzeszów

Wypadł z drogi i zjechał ze skarpy na parking hali Podpromie

RZESZÓW. 20-letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni.

Rzeszów

Nowe, większe studio planowania i zamówień IKEA w Rzeszowie

RZESZÓW. 31 sierpnia otwarto przebudowane studio planowania i zamówień IKEA w rzeszowskim Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall. Lokal ma powierzchnię 255 mkw. i jest obecnie drugim co do wielkości studiem IKEA w Polsce.

Rzeszów

1 osoba ranna w zderzeniu dwóch samochodów na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na al. Armii Krajowej w Rzeszowie. W zderzeniu dwóch samochodów ranna została jedna osoba.

Rzeszów

InPost wesprze kolejne inicjatywy ekologiczne Rzeszowa. Powstanie m.in. motylarnia i łąka cebulowa

RZESZÓW. 160 tys. zł,  taką kwotę przekazała firma InPost na realizację dwóch nowych inicjatyw ekologicznych w Rzeszowie - „Zielony Fundusz dla Rzeszowa" oraz „Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft".

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców świadczących usługi przewozu osób na aplikację. Działania były prowadzone wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, Strażą Graniczną i Krajową Administracją Skarbową.

Rzeszów

Dezynfekcja sieci wodociągowej w Rzeszowie przebiegła zgodnie z planem

RZESZÓW. Raport przedstawiony podczas poniedziałkowego posiedzenia Sztabu Kryzysowego w ratuszu potwierdził, że w punktach pomiaru zanotowano odpowiednio zwiększone dawki chloru.

Rzeszów

Legionella w Rzeszowie. Nowy komunikat sanepidu i pierwsze wyniki badań wody

RZESZÓW. Rzeszowski sanepid opublikował najnowszy komunikat dotyczący liczby zakażonych bakterią legionella pneumophila. Potwierdzono jeden nowy przypadek. Znane są również pierwsze wyniki badań próbek wody.

Reklama