Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Od wtorku od godz. 15:00 do środy do godz. 9:00 pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pracowali na miejscu awarii kanalizacji deszczowej, do której doszło na ul. Szopena. Rura, w której wykryto rozszczelnienie, znajduje się na głębokości około 3 metrów pod ww. ulicą. Pracownicy MPWiK wymienili element uszkodzonej rury , a następnie uzupełnili betonem fragment podbudowy ulicy i asfalt.

Ze względu na awarię, na części ulicy Szopena konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego. Ruch obydwoma pasami ma zostać przywrócony w środę (15.05) przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym.

Możliwe opóźnienia autobusów komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że w związku z pracami służb MPWiK przy awarii sieci kanalizacji deszczowej na ul. Szopena, mogą wystąpią opóźnienia w kursowaniu autobusów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana w harmonogramie pokazów specjalnych fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W związku z imprezą sportową organizowaną na placu przy al. Lubomirskich, najbliższy pokaż specjalny fontanny multimedialnej został przeniesiony na inny termin.

Rzeszów

Po raz pierwszy w Rzeszowie - Zlot Autobusów Zabytkowych. Wielka parada pojazdów, linie specjalne i wiele więcej

RZESZÓW. Kilkadziesiąt zabytkowych autobusów, wystawa aut klasycznych, wielka parada pojazdów ulicami Rzeszowa, koncerty, pokazy, animacje dla dzieci i impreza w Technobusie – tak w skrócie będzie wyglądał I Zlot Autobusów Zabytkowych w...

Rzeszów

Rusza budowa ostatniego odcinka DW 869 pomiędzy autostradą A4, a DK9 i S19

W Głogowie Małopolskim odbyła się inauguracja ostatniego etapu budowy drogi wojewódzkiej nr 869, łączącej autostradę A4 z drogą krajową nr 9 oraz drogą ekspresową S19. Nową drogą pojedziemy w połowie 2027 roku.

Rzeszów

Wybory prezydenckie 2025. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa w I turze? (pełne wyniki)

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki głosowania w pierwszej turze w wyborach prezydenckich. Do drugiej tury przeszli: Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia?

Reklama