Reklama

Aktualności / Rzeszów

Basen przy ul. Matuszczaka ma już prawie rok. W weekend urodziny, promocje i maraton pływacki

Dodano: 22.11.2023 r.

Basen przy ul. Matuszczaka ma już prawie rok. W weekend urodziny, promocje i maraton pływacki - Aktualności Rzeszów

fot. ROSiR

RZESZÓW. 1 grudnia 2022 roku otwarto przebudowaną pływalnię przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Z okazji zbliżających się urodzin, przygotowano liczne atrakcje dla miłośników wody i sportów wodnych.

Urodziny pływalni przy ul. Matuszczaka odbędą się w najbliższą sobotę, 25 listopada. W programie m.in. pokaz triathlonu, mecz piłki wodnej, pokaz pływacki oraz pokaz skoków do wody.

Dodatkowo, tego dnia w godz. 12:00 – 13:00 będzie możliwość wykonania skoku z wieży, pod okiem trenera skoków do wody. (Każda chętna osoba musi się wcześniej zapisać pod nr tel. 17 7481410).
W niedzielę od godz. 9:00 do godz. 14:00 obędzie się „Maraton pływacki Z SERCEM”. Zapisy dla chętnych wszystkich chętnych a szczegóły i zapisy na maraton, dostępne na stronie www.z-sercem.com lub pod numerem telefonu 602 319 744 .
 
Z okazji urodzin, rzeszowska pływalnia przygotowało również wyjątkową promocję. W dniach 25 i 26 listopada za 3-godzinny pobyt na basenie zapłacimy tylko 1 zł (po przekroczeniu czasu dopłata za każde rozpoczęte 6 minut wynosi 10% ceny biletu).

Basen przy ul. Matuszczaka To jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie. Jego budowa była jedną z największych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie w Rzeszowie. Obiekt powstał przede wszystkim po to, aby stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju sportów pływackich w Rzeszowie oraz całym województwie podkarpackim.

Kompleks umożliwia profesjonalny trening skoczkom do wody wszystkich kategorii wiekowych. Pływalnia wyposażona jest w trampoliny: 1 m, 3 m oraz wieże: 5 m, 7,5 m oraz 10 m. Takie wyposażenie umożliwia organizowanie zawodów, w tym międzynarodowych.

Na pływalni odbywają się zajęcia klubów pływackich z Rzeszowa. Zawodnicy mogą trenować jednocześnie aż na dwunastu torach o długości 25 metrów. Dużym atutem obiektu jest głębokość mierząca od 1,8 m do 5 m, co umożliwi dodatkowo prowadzenie zajęć z nurkowania oraz piłki nożnej.

Basen przy ul. Matuszczaka wyposażony jest również w salę konferencyjną, siłownię, gabinety fizjoterapeutyczne i miejsca do odnowy biologicznej.

Na obiekcie znajdują się trybuny po dwóch stronach niecki pływalni: północna, która pomieści 325 osób oraz południowa trybuna VIP mieszcząca 70 miejsc na widowni. Powstała także strefa dziennikarska z 30 miejscami wraz z pulpitami komentatorskim i oddzielnym zapleczem sanitarnym.

Budowa nowej pływalni przy ul. Matuszczaka kosztowała blisko 26 mln zł. Została sfinansowana z pieniędzy z budżetu miasta Rzeszowa oraz dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Inwestycję wykonała firma Texom.
 
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na kiepski stan systemu rur w pompowni wody przy ulicy Armii Krajowej w Rzeszowie, konieczna jest ich wymiana. Dz...

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim - Aktualności Rzeszów

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim

RZESZÓW. Rzeszów ma najwięcej terenów zielonych spośród miast wojewódzkich – wynika z danych Urzędu...

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa - Aktualności Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowi...

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej - Aktualności Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opa...

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg - Aktualności Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na re...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: