Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

Dodano: 06.12.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Przetarg na zakup kolejnych ekologicznych miejskich autobusów został już ogłoszony. Postępowanie przetargowe zostało podzielone na trzy części.

Pierwsza z nich obejmuje zakup dziesięciu 12-metrowych, niskopodłogowych autokarów, zasilanych gazem CNG oraz, jeśli pozostaną wolne środki, dodatkowych sześciu kolejnych pojazdów tego typu. Druga część przetargu dotyczy zakupu dwóch przegubowych 18-metrowych autobusów, zasilanych gazem CNG, trzecia natomiast – również dwóch przegubowych autokarów, tym razem zasilanych energią elektryczną.
Reklama
Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Autobusy gazowe z pierwszej jego części mają dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy ze zwycięskim wykonawcą. Jeśli chodzi o drugą część przetargu, pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy, a w przypadku trzeciej termin to 60 tygodni.

Zakup pojazdów możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Rzeszów dysponuje obecnie 226 autobusami. Średnia ich wieku wynosi osiem lat.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inauguracja IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”

RZESZÓW. Wykład dr hab. prof. Katarzyny Kłosińskiej oraz prof. dr hab. Ryszarda Koziołka zainauguruje IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w rzeszowskim MOPS

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie wprowadził w swoich placówkach kilka nowości, które mają pomóc osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu swoich spraw.

Rzeszów

Blisko 14 mln zł będzie kosztować modernizacja budynku III LO w Rzeszowie. Szkoła wejdzie „na zupełnie inny poziom”

RZESZÓW. - Musimy przenieść historyczny budynek w XXI wiek, żeby zapewnić młodzieży odpowiednie warunki kształcenia – mówił o modernizacji budynku III LO, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, podczas podpisania umową z wykonawca inwestycji.

Rzeszów

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Oko na Miasto. Ostatni w tym sezonie spacer miejski z przewodnikiem

„Pobitno - wieś, miejsce bitwy, rzeszowskie osiedle” – pod takim tytułem odbędzie się ostatnia w tym roku przechadzka po Rzeszowie z przewodnikiem. Po wschodniej części miasta oprowadzał będzie Adam Napiórkowski.

Rzeszów

Na osiedlu Kotuli powstanie nowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku, mieszkańcy osiedla Kotuli zyskają przestrzeń, w której będą mogli wypocząć w otoczeniu zielni. Już wkrótce w rejonie ul. Bydgoskiej powstanie park kieszonkowy. Zielona inwestycja będzie realizowana w...

Rzeszów

Ruszyły prace przy rewitalizacji parku na Słocinie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zdemontowane urządzenia zabawowe na placu zabaw, przygotowane palety z kostką brukową – w parku na rzeszowskim osiedlu Słocina rozpoczęły się prace rewitalizacyjne. Koszt inwestycji realizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj” to...

Reklama