Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

Dodano: 06.12.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Przetarg na zakup kolejnych ekologicznych miejskich autobusów został już ogłoszony. Postępowanie przetargowe zostało podzielone na trzy części.

Pierwsza z nich obejmuje zakup dziesięciu 12-metrowych, niskopodłogowych autokarów, zasilanych gazem CNG oraz, jeśli pozostaną wolne środki, dodatkowych sześciu kolejnych pojazdów tego typu. Druga część przetargu dotyczy zakupu dwóch przegubowych 18-metrowych autobusów, zasilanych gazem CNG, trzecia natomiast – również dwóch przegubowych autokarów, tym razem zasilanych energią elektryczną.
Reklama
Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Autobusy gazowe z pierwszej jego części mają dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy ze zwycięskim wykonawcą. Jeśli chodzi o drugą część przetargu, pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy, a w przypadku trzeciej termin to 60 tygodni.

Zakup pojazdów możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Rzeszów dysponuje obecnie 226 autobusami. Średnia ich wieku wynosi osiem lat.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Rzeszów

Zderzenie szynobusu z kosiarką w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. Budziwojskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rzeszów

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO już zadaszona. Prace idą zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.

Rzeszów

Marma 32. Rajd Rzeszowski już za miesiąc

RZESZÓW. Zawodnicy będą mieli do pokonania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 150 km. 

Rzeszów

Street Food Festival. W lipcu foodtrucki zaparkują w Galerii Nowy Świat

RZESZÓW. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata.

Reklama