Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

Dodano: 06.12.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Przetarg na zakup kolejnych ekologicznych miejskich autobusów został już ogłoszony. Postępowanie przetargowe zostało podzielone na trzy części.

Pierwsza z nich obejmuje zakup dziesięciu 12-metrowych, niskopodłogowych autokarów, zasilanych gazem CNG oraz, jeśli pozostaną wolne środki, dodatkowych sześciu kolejnych pojazdów tego typu. Druga część przetargu dotyczy zakupu dwóch przegubowych 18-metrowych autobusów, zasilanych gazem CNG, trzecia natomiast – również dwóch przegubowych autokarów, tym razem zasilanych energią elektryczną.
Reklama
Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Autobusy gazowe z pierwszej jego części mają dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy ze zwycięskim wykonawcą. Jeśli chodzi o drugą część przetargu, pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy, a w przypadku trzeciej termin to 60 tygodni.

Zakup pojazdów możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Rzeszów dysponuje obecnie 226 autobusami. Średnia ich wieku wynosi osiem lat.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Reklama