Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Przetarg na zakup kolejnych ekologicznych miejskich autobusów został już ogłoszony. Postępowanie przetargowe zostało podzielone na trzy części.

Pierwsza z nich obejmuje zakup dziesięciu 12-metrowych, niskopodłogowych autokarów, zasilanych gazem CNG oraz, jeśli pozostaną wolne środki, dodatkowych sześciu kolejnych pojazdów tego typu. Druga część przetargu dotyczy zakupu dwóch przegubowych 18-metrowych autobusów, zasilanych gazem CNG, trzecia natomiast – również dwóch przegubowych autokarów, tym razem zasilanych energią elektryczną.
Reklama
Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Autobusy gazowe z pierwszej jego części mają dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy ze zwycięskim wykonawcą. Jeśli chodzi o drugą część przetargu, pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy, a w przypadku trzeciej termin to 60 tygodni.

Zakup pojazdów możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Rzeszów dysponuje obecnie 226 autobusami. Średnia ich wieku wynosi osiem lat.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Reklama