Rzeszów - Poniedziałek, 07.07.2025
Reklama

Będzie nowa ulica na osiedlu im. Franciszka Kotuli

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej drogi, pomiędzy ulicą Błogosławionej Karoliny a Czudecką. Inwestycja jest częścią kontraktu dla osiedla im. Franciszka Kotuli, który przed wyborami podpisał z mieszkańcami prezydent Konrad Fijołek.

Projekt nowej ulicy, na własny koszt wykonał deweloper, który po sąsiedzku z drogą buduje bloki mieszkalne. Jezdnia połączy ulicę Błogosławionej Karoliny z okolicą bloków mieszkalnych przy ul. Dynowskiej oraz Czudeckiej.

- W ten sposób zapewnimy wygodny dojazd do kolejnych nowych mieszkań, które budują się w tym rejonie. Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich bloków zarówno przez ulicę Wołyńską, jak i nowym połączeniem, od strony parkingu przy Szkole Podstawowej nr 18 – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta Rzeszowa zarezerwowała na tę inwestycję 3 mln zł. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie będzie mógł dzięki temu ogłosić przetarg na realizację zadania. Zakłada ono budowę jezdni o długości 425,6 m. Ulica będzie miała 6 metrów szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstaną także zatoki postojowe. Częścią inwestycji będzie budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Reklama