Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Będzie nowa ulica na osiedlu im. Franciszka Kotuli

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej drogi, pomiędzy ulicą Błogosławionej Karoliny a Czudecką. Inwestycja jest częścią kontraktu dla osiedla im. Franciszka Kotuli, który przed wyborami podpisał z mieszkańcami prezydent Konrad Fijołek.

Projekt nowej ulicy, na własny koszt wykonał deweloper, który po sąsiedzku z drogą buduje bloki mieszkalne. Jezdnia połączy ulicę Błogosławionej Karoliny z okolicą bloków mieszkalnych przy ul. Dynowskiej oraz Czudeckiej.

- W ten sposób zapewnimy wygodny dojazd do kolejnych nowych mieszkań, które budują się w tym rejonie. Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich bloków zarówno przez ulicę Wołyńską, jak i nowym połączeniem, od strony parkingu przy Szkole Podstawowej nr 18 – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta Rzeszowa zarezerwowała na tę inwestycję 3 mln zł. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie będzie mógł dzięki temu ogłosić przetarg na realizację zadania. Zakłada ono budowę jezdni o długości 425,6 m. Ulica będzie miała 6 metrów szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstaną także zatoki postojowe. Częścią inwestycji będzie budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

RZESZÓW. Do świąt Bożego Narodzenia mają powrócić na tablice elektroniczne oznaczenia o biletomatach w autobusie.

Rzeszów

Godziny otwarcia galerii handlowych oraz sklepów w okresie świątecznym i sylwestrowym w Rzeszowie

RZESZÓW. W przypadku godzin otwarcia galerii, należy wziąć pod uwagę, że kina działają według repertuaru.

Rzeszów

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu dla rzeszowskiego szpitala Pro-Familia.

Rzeszów

Harmonogram kursów komunikacji miejskiej w okresie świątecznym

RZESZÓW. Znamy harmonogram kursowania autobusów komunikacji miejskiej w okresie od 23 grudnia br. do 6 stycznia 2020 roku.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Rzeszów

Ruszyła mobilna wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Na początek 30 pojazdów [FOTO]

RZESZÓW. System opiera się na aplikacji „4mobility carsharing”

Rzeszów

Radni przyjęli budżet na 2020 rok. RR krytykuje rząd, a PiS chce „zielonego miasta”

RZESZÓW. Radni, większością głosów, przyjęli projekt budżetu na 2020 rok.

Rzeszów

Sprawdź, jak będą kursować autobusy MKS w okresie świątecznym

RZESZÓW. Międzygminna Komunikacja Samochodowa informuje o kursach autobusów w okresie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Reklama